Jump to content

Losowania +2

• Please log in to reply
57 replies to this topic

SlaworPL #41 Posted 16 September 2021 - 12:17 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 41469 battles
  • 3,440
Kolejny z ego większym niż K2...Zacznij plutonić z waifuu.

szuwax666 #42 Posted 16 September 2021 - 12:59 PM

Major

• Player
  • 51438 battles
  • 2,525
  • [_CHS_] _CHS_

View PostSlaworPL, on 16 September 2021 - 12:17 PM, said:

Kolejny z ego większym niż K2...Zacznij plutonić z waifuu.

już to dawno stwierdziłem i mam go w ignorach tak samo jak waaifuu Nie lubię nadętych buców.

SirBushman #43 Posted 17 September 2021 - 11:06 AM

General

• Player
  • 64119 battles
  • 8,596
  • [ROTTN] ROTTN

View PostMistrz5pl, on 15 September 2021 - 09:20 PM, said:

Spoiler

Naucz się grać.

Mistrz5pl #44 Posted 18 September 2021 - 05:10 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34582 battles
  • 312
  • [EU-P] EU-P

moi drodzy jak napisałem macie absolutną rację co do braku moich umiejętności :)

niemniej jest to wynik nie tylko mojego braku umiejętności lecz bardziej przyjętego stylu gry, grając na niskich tierach nabrałem przekonania iż praktycznie zawsze jestem jedynym "człowiekiem" w teamie" w związku z tym to na mnie spoczywa doprowadzenie teamu do wygranej i stąd często przyjmuję niemalże samobójcze taktyki broniąc solo padniętej flanki czy też prowadząc natarcie zwłaszcza przy grze +1 +2 (bo otym był temat a nie o moich statach? :) co jak wiemy dobrze się skończyć nie może - w związku z tym staty, które tak ładnie pokazał SirBushman są jakie są.  Na wyższych tierach gra w stylu zastąpienia całego "teamu" po prostu egzaminu nie zdaje bo i zdać nie może, ale ja nic na to nie poradzę - ja po prostu nie potrafię już grać inaczej.

zgodzić się możemy iż na niskich tierach gdzie także ma się relatywnie lepsze załogi i sprzęt w porównaniu do innych graczy taki styl może procentować zarówno jeśli chodzi o dmg jak i win ratio, ale na wyższych - niekoniecznie. Niemniej wciąż będę próbował, choć biorąc pod uwagę brak umiejętności, brak załóg (używam nowych), brak jedzonka (finanse) i niechęć (finanse) do używania golda sukcesów sobie nie wróżę. 

Edited by Mistrz5pl, 18 September 2021 - 05:31 PM.

Boxofkrain #45 Posted 18 September 2021 - 05:14 PM

Lance-corporal

• Player
  • 25539 battles
  • 92
  • [POWNY] POWNY

View PostMistrz5pl, on 18 September 2021 - 05:10 PM, said:

moi drodzy jak napisałem macie absolutną rację co do braku moich umiejętności :)

niemniej jest to wynik nie tylko mojego braku umiejętności lecz bardziej przyjętego stylu gry, grając na niskich tierach nabrałem przekonania iż praktycznie zawsze jestem jedynym "człowiekiem" w teamie" w związku z tym to na mnie spoczywa doprowadzenie teamu do wygranej i stąd często przyjmuję niemalże samobójcze taktyki broniąc solo padniętej flanki czy też prowadząc natarcie zwłaszcza przy grze +1 +2 co jak wiemy dobrze się skończyć nie może - w związku z tym staty, które tak ładnie pokazał SirBushman są jakie są.  Na wyższych tierach gra w stylu zastąpienia całego "teamu" po prostu egzaminu nie zdaje bo i zdać nie może, ale ja nic na to nie poradzę - ja po prostu nie potrafię już grać inaczej.

zgodzić się możemy iż na niskich tierach gdzie także ma się relatywnie lepsze załogi i sprzęt w porównaniu do innych graczy taki styl może procentować zarówno jeśli chodzi o dmg jak i win ratio, ale na wyższych - niekoniecznie. Niemniej wciąż będę próbował. 

Słyszałem już określenie "efekty uboczne sposobu implementacji nowych funkcjonalności oprogramowania" zamiast "bug", ale pierwszy raz spotykam się z określeniem "wynik przyjętego stylu gry" na bycie słabym w grę :D

SirBushman #46 Posted 18 September 2021 - 05:32 PM

General

• Player
  • 64119 battles
  • 8,596
  • [ROTTN] ROTTN

View PostMistrz5pl, on 18 September 2021 - 06:10 PM, said:

Spoiler

Naucz się grać na wyższych tierach.

kubaklima #47 Posted 18 September 2021 - 06:14 PM

Corporal

• Player
  • 31139 battles
  • 165
  • [60HE] 60HE

View PostMillennium_Falcon_, on 15 September 2021 - 10:28 AM, said:

Ja jeszcze zawsze patrzyłem, w którą stronę kładł się mój pies. Od tego zależało, jakie będą losowania. Zwierzaki mają niezawodny instynkt, a ponieważ to suczka, to w grę wchodzi jeszcze babska intuicja.

moja odpowiedz jest tyko jedna hahahhahahahhahaha:D

Mistrz5pl #48 Posted 19 September 2021 - 02:49 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 34582 battles
  • 312
  • [EU-P] EU-P

View PostSirBushman, on 18 September 2021 - 05:32 PM, said:

Naucz się grać na wyższych tierach.

Niekoniecznie pomaga tutaj nauka albo skill.

zrobiłem mały test - skill był ten sam (prawda?) , załoga ta sama, czołg ten sam, zmieniłem dwie rzeczy:

1. wbiłem 10 pestek goldowych, 2. jedzonko

grałem po 20 bitew T29 i Tigerem II czyli, czołgami, którymi jak ładnie SirBushman pokazał szło mi oględnie mówiąc słabo.

oto wyniki sesji:

Finanse bitew:

Zarobek brutto: 891 923
Serwis: 1 904 033
Zarobek netto: -1 012 110

Statystyki Sesji:

Wygrane/Bitwy: 25 (40) (62.5%)
Średni tier: 7.5 (8.3)
Obligacje: 25 (0.6)
Exp x1: 39 251 (981)
Exp: 56 955 (1 423)
Wolny Exp: 3 990

Zabicia: 46 (1.1)
Śmierci: 26 (65.0%)
Trafienia/Strzały: 287 / 371 (77.4%)
Penetracje: 208 (72.5%)
Zadane DMG: 63 504 (1 587)
Otrzymane DMG: 54 392 (1 359)
Wykryte czołgi: 46 (1.1)
Obrona bazy: 0 (0.0)
Przejęcie bazy: 177 (4.4)

EFF/WN8: 1 557 (77) 2 277 (71)

dmg mógłby być wyższy, ale w kilku dłuższych bitwach (wiem że trudno uwierzyć ale zdarzały się takie) gold się skończył i miałem festiwal rykoszetów, full gold zamiast 10 pestek dałoby znacznie lepsze efekty i może nawet fiolet? co jak na gracza nie potrafiącego grać na wyższych tierach i nie potrafiącego grać ht-kami to całkiem nieźle.
zaskakujące że nie nie tylko dmg ale i win ratio mogłoby być wyższe ale w kilku bitwach zginąłem kiedy zamiast grać bluzgałem na mój team/pisałem im co mają zrobić, okazało się że niepotrzebnie ponieważ mimo że były to i tak przegrane to jednak bardzo niewielką różnicą i moja jakakolwiek obecność mogła coś zmienić boostując zarówno dmg jak i win ratio. 

dodać trzeba iż na 20 bitew Tigerem wpadły 2 M-ki, przy braku zmiany skilla - lub jak twierdzi SirBushman bez udało mi dobić do wartości może nie mistrzów ale graczy ponad przeciętnej i spełnić swoje założenie - nub bez skila robi 60+ win ratio nie tylko na tierach do 6, chciałem rozegrać więcej bitew bo 40 t trochę mało, ale ... mnie nie stać .. :)

więc mój drogi SirBushmanie mam dla Cię Skarbie wiadomość - w tej wspaniałej grze nawet brak skila da się zastąpić :)

PL_Robson #49 Posted 19 September 2021 - 08:38 AM

Brigadier

• Player
  • 22403 battles
  • 4,719
  • [KKM] KKM

View PostMistrz5pl, on 19 September 2021 - 02:49 AM, said:

Więc mój drogi SirBushmanie mam dla Cię Skarbie wiadomość - w tej wspaniałej grze nawet brak skila da się zastąpić :)

I tutaj się mylisz. To że tobie z racjami i lepszą amunicją udało się osiągnąć lepsze wyniki oznacza że osobie o dużo wyższych umiejętnościach także w ten sposób uda się osiągać jeszcze lepsze wyniki. Zapewniam cię u takiego gracza różnica będzie o wiele większa, na plus, niż u ciebie była.

Racje w czołgu podnoszą poziom wirtualnej załogi w czołgu.. Gracz na tym korzysta. Nie od dziś się powtarza że załoga w tej grze jest najważniejsza. No ale są ludzie w tej grze co do każdego nowego czołgu dają nową załogę. Ich sprawa, ale niech nie oczekują że będą mieli dobre wyniki. Nie twierdzę że ty tak robisz, ale sam zauważyłeś jak te kilka procent wpływa na poziom twojej gry.

A co do lepszej amunicji, tylko dureń strzela tylko nią i żadną inną. Należy mieć każdą amunicję i używać wtedy gdy jest potrzebna.

SirBushman #50 Posted 19 September 2021 - 10:45 AM

General

• Player
  • 64119 battles
  • 8,596
  • [ROTTN] ROTTN

Braki w argumentacji:

1. Wyciągasz wnioski po małej próbce.

2. Zakładasz, że tylko z założeniami (wyposażeniem) jakie Ty zrobiłeś (załadowałeś) da się osiągnąć takie wyniki.

3. Pomijasz milczeniem to jak i z jakim wyposażeniem grałeś wcześniej.

Generalnie rzecz biorąc to nie te krótkie sesje a całość Twoich wyników krzyczy o skillu.

Jeżeli nagle jesteś w stanie je poprawić to, albo wcześniej robiłeś coś źle w swoim stylu gry, albo wreszcie się czegoś nauczyłeś.

Tak czy inaczej byłeś w stanie przestać przeszkadzać swoim drużynom w wygranej, dobra robota, niezależnie od tego jak to osiągnąłeś.

Osobiście sądzę, że wreszcie przestałeś grać na pałę i zacząłeś myśleć w trakcie bitwy.

Edited by SirBushman, 19 September 2021 - 10:46 AM.

battleofbacon #51 Posted 19 September 2021 - 11:53 AM

Colonel

• Clan Diplomat
  • 46043 battles
  • 3,706
  • [R3] R3

View PostSirBushman, on 17 September 2021 - 12:06 PM, said:

Naucz się grać.

Naucz się grać? Coś chyba zbyt pochopnie wyciągasz daleko idące wnioski.

On ma 200 bitew ty 50. Wiadomo RNG... im mniej bitew tym próbka mniej wiarygodna. Mogłeś mieć po prostu większe szczęście do drużyn w tych 50 bitwach.

Nie wiadomo na jakim etapie swojego kontaktu z grą były rozegrane obie grupy bitew.

Nie wiadomo na jakim etapie gry te bitwy zostały rozegrane.

Nie wiadomo na ile FPS rozegraliście te bitwy.

Na jakich załogach, na jakiej amunicji, czy w plutonie itd. długo można by wymieniać dlatego używanie w dyskusji argumentacji związanej ze statystykami to trochę pułapka na samego siebie.

Edited by battleofbacon, 19 September 2021 - 11:54 AM.

SirBushman #52 Posted 19 September 2021 - 01:39 PM

General

• Player
  • 64119 battles
  • 8,596
  • [ROTTN] ROTTN

Boczuś, doceniam polemikę pod warunkiem, że jest inteligentna.

Porównaj sobie wyniki pozostałych czołgów tierów VI-X, którymi obaj graliśmy biorąc pod uwagę czas jako jedną ze zmiennych, określających umiejętności, OK?

Przykładowo T71 DA i T29 grałem ostatni raz w 2017 roku?

Jak skończysz, może zrozumiesz o czym pisałem.

KrzysiekEg #53 Posted 19 September 2021 - 02:10 PM

Lance-corporal

• Player
  • 37866 battles
  • 78
  • [G_O_] G_O_

View PostSirBushman, on 19 September 2021 - 10:45 AM, said:

Braki w argumentacji:

1. Wyciągasz wnioski po małej próbce.

Używasz argumentu o małej próbce, bo zagrał 40 bitew.

Ty robisz 50 na t29 i twierdzisz, że jest słabym graczem, gdzie on ma zagranych 200. 

I uważasz, że 50 bitew, to wystarczająca próbka, by tak twierdzić?

Zajebista logika. I ty komuś zarzucasz, że nie rozumie, o czym piszesz?

A po tym, każesz jeszcze przeglądać 500 czołgów ze statami. A kogo obchodzi 500 czołgów, on podał jeden konkretny przykład.

SirBushman #54 Posted 19 September 2021 - 02:40 PM

General

• Player
  • 64119 battles
  • 8,596
  • [ROTTN] ROTTN

Ksysiu.

Nic nie zrozumiałeś i dlatego udało ci się pomieszać dwie wypowiedzi.

W odpowiedzi na post Mistrz5pl w którym narzekał na T29 i losowania +2 pokazałem statystyki jakie mi udało się osiągnąć 4 lata temu, gdy grindowałem swoje i biorąc pod uwagę moje umiejętności wyrażone za pomocą overall WN8 teoretycznie byłem lata świetlne za poziomem jaki prezentuje nasz Mistrz.

Odniosłem jabłka do jabłek.

Rozumiesz?

OK, to teraz będzie trudniej, skup się.

Nie kazałem przeglądać 500 czołgów (wyolbrzymianie - jeden z błędów logicznych w wypowiedzi, logika - trudne słowo, może kiedyś dowiesz się co znaczy).

Zasugerowałem porównanie czołgów, którymi graliśmy obaj - znaczy Mistrz i ja (jego podnóżek wg skali WN8) na tierach VI - VIII X.

Żeby było prościej można wyjść z listy jego czołgów - jest ich zwyczajnie mniej.

Żeby było jeszcze prościej, rzut oka pokazuje, że nie grałem np. polskimi i włoskimi, co jeszcze bardziej zawęża poszukiwania.

Niestety, wymaga odrobiny wysiłku umysłowego, który dla niektórych jest czymś, czego starają się za wszelką cenę unikać.

O nie, absolutnie nie twierdzę, że się do nich zaliczasz, uważam, że nie rozumiesz o czym mowa, ale w sposób typowy dla większości populacji dajesz temu upust, głośno to obwieszczjąc.

Pozwól, że z litości pominę to co napisałem o funkcji czasu w ocenie statystyk.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Spoiler

edit - nie VIII tylko X

edit 2 - używanie wulgaryzmów nie sprawia, że twoja wypowiedź brzmi bardziej dorośle.

Edited by SirBushman, 19 September 2021 - 03:34 PM.

KrzysiekEg #55 Posted 19 September 2021 - 06:20 PM

Lance-corporal

• Player
  • 37866 battles
  • 78
  • [G_O_] G_O_

Bushmanku, w dupie mam cały ten twój elaborat.

Te twoje pseudo inteligentne wypowiedzi próbujące mnie obrazić. Także daruj sobie, te swoje Ksysie, Boczusie, jak już chcesz się do mnie zwracać, to per pan, możesz mi mówić. Możesz wymyślać historie, co tam miałeś niby na myśli, ale tego nie napisałeś, a czytelnik nie zrozumiał. To raczej ty nie zrozumiałeś, a uważasz się za super inteligentnego faceta, co to wszystko wie, na każdy temat. Każdego na tym forum, który się z tobą nie zgadza, chcesz uczyć logiki, pouczasz, że ma braki w  argumentacji, nie rozumie, o czym napisałeś, i co miałeś na myśli. Tylko kogo to obchodzi, co tam miałeś na myśli. Napisałeś, co napisałeś, a teraz możesz odwracać kota ogonem Możesz kleić głupa, ale powiem ci, nie musisz i tak większość tu czytających wie o tym doskonale.

SirBushman #56 Posted 19 September 2021 - 07:03 PM

General

• Player
  • 64119 battles
  • 8,596
  • [ROTTN] ROTTN

Nie ma potrzeby obrażać kogoś kto robi to doskonale sam.

Ja tylko wskazałem gdzie.

Nie dziękuj.

PS.

Czy wspominałem już o błędach logicznych twoich wypowiedzi?

Millennium_Falcon_ #57 Posted 19 September 2021 - 07:56 PM

Major General

• Player
  • 69141 battles
  • 5,534
  • [_CHS_] _CHS_

View PostSirBushman, on 19 September 2021 - 06:03 PM, said:

Nie ma potrzeby obrażać kogoś kto robi to doskonale sam.

Ja tylko wskazałem gdzie.

Takim ludziom wystarczy dać do ręki pałkę. Później tylko spokojnie patrzysz, jakich potwornych dokonują samookaleczeń.

Block Quote

Czy wspominałem już o błędach logicznych twoich wypowiedzi?

Tak, ale fajnie gdybyś powtórzył.

Następny gość, który wymyślił sobie jakąś "większość".

Edited by Millennium_Falcon_, 19 September 2021 - 08:24 PM.

_HardwithStyle_ #58 Posted 24 September 2021 - 09:46 AM

Corporal

• Player
  • 54406 battles
  • 146
  • [GOOD_] GOOD_
Chyba każdy się z tym zgodzi, że prawdopodobieństwo przebicia na pocisku o większej penetracji jest większe. A to dla słabego gracza, który odda 2 strzały w bitwie i przebije, jest wielkim sukcesem. I staty też idą w góre. O WR nie mówie.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users