Jump to content

Oto 17. sezon mapy globalnej

• Please log in to reply
41 replies to this topic

Adam1238765_is_Legend #21 Posted 23 September 2021 - 02:05 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 48607 battles
  • 322
  • [ASPR] ASPR
rozumiem ale jeśli mamy 2 identycznie dobre klany i klan co ma chifia 2 ich nie ma i oba klanu graja lustro walka na skilla to różnice robi pojazd którego obecnie nie można zdobyć i o to mi chodzi
13:10 Added after 4 minute
to kolego D3CEPTCON_ w twoim klanie wymagania oprócz wn8 wymaganie 1 czołg specjalny właśnie dla tego że mam racje klany co nie mają chifa muszą być mega skillowe by coś osiągnąć  oczywiście się da ale klan co tych czifów ma od zajebania ma nieuczciwą przewagę

Edited by Adam1238765_is_Legend, 23 September 2021 - 02:11 PM.

D3CEPTICON_ #22 Posted 23 September 2021 - 02:11 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6501 battles
  • 1,465
  • [HUNTO] HUNTO

View PostAdam1238765_is_Legend, on 23 September 2021 - 02:05 PM, said:

rozumiem ale jeśli mamy 2 identycznie dobre klany i klan co ma chifia 2 ich nie ma i oba klanu graja lustro walka na skilla to różnice robi pojazd którego obecnie nie można zdobyć i o to mi chodzi

Robi różnice. Mimo wszystko każdy miał równe szanse zdobyć czołg. Można też rekrutować graczy z chiefami. Nie jest to powód by pozbawiać graczy ich nagród. 

Ustaw takie same wymagania u siebie w klanie. 

Edited by D3CEPTICON_, 23 September 2021 - 03:14 PM.

Adam1238765_is_Legend #23 Posted 23 September 2021 - 02:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 48607 battles
  • 322
  • [ASPR] ASPR
nikt ciebie tego chifa nie pozbawi tylko wydaje mi się że w grach klanowych używanie tych pojazdów powinna być zakazana a na randomakch graj sobie tym pojazdem

D3CEPTICON_ #24 Posted 23 September 2021 - 02:20 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6501 battles
  • 1,465
  • [HUNTO] HUNTO

View PostAdam1238765_is_Legend, on 23 September 2021 - 02:16 PM, said:

nikt ciebie tego chifa nie pozbawi tylko wydaje mi się że w grach klanowych używanie tych pojazdów powinna być zakazana a na randomakch graj sobie tym pojazdem

Zakazali na rankedach i wyszło, że słabi dalej są słabi. Zakażą na mapie i się okaże, że i tak na nią pewne klany nie wejdą, no chyba że jakimś cudem nikt nie wystawi na nich składu, żeby zająć się obroną istotniejszych prowincji. 

Adam1238765_is_Legend #25 Posted 23 September 2021 - 02:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 48607 battles
  • 322
  • [ASPR] ASPR
nawet nie zakazana tylko możliwość banowanie tych pojazdów tak samo jak jest w lolu tam też są mocne postacie i dzięki temu że można je banować otwiera się sporo nowych możliwości taktycznych i to samo postuluje w Wocie możliwość banowania pojazdów spowodowało by sporo nowych możliwości zapytam Ciebie czy nie nudno grać tym samym pojazdem
13:25 Added after 1 minute
masz racje że słabi dalej będą słabi pewnie że tak ale moje postulaty są inne jeśli mamy 2 takie same klany jeśli chodzi o skilla to 1 ma przewagę bo ma chifi to mój postulat ze to nie jest dobę zwłaszcza zę obecnie tego pojazdu nie da się zdobyć

Edited by Adam1238765_is_Legend, 23 September 2021 - 02:27 PM.

Millennium_Falcon_ #26 Posted 23 September 2021 - 02:25 PM

Major General

• Player
  • 69141 battles
  • 5,650
  • [CHS] CHS

View PostAdam1238765_is_Legend, on 23 September 2021 - 01:16 PM, said:

Czekaj. Część osób chce zakazu używania na CW, a część na randomach. Byli też tacy, co im przeszkadzały w rankedach, no i finalnie wyleciały. Tym sposobem najlepiej, gdyby Chiefy i Ebole zasuwały wyłącznie na treningówkach, ale i wtedy znajdą się malkontenci. 

Zrozum w końcu, że nigdy nie uświadczysz sytuacji, gdzie każdy będzie mieć wszystko oraz równy do tego dostęp. W każdej grze przewagę będą mieć osoby, które mogą poświęcić na nią więcej czasu, mają lepsze umiejętności oraz/lub kasę. Masz wybór - zaakceptować ten fakt lub wrócić do gier single.

Edited by Millennium_Falcon_, 23 September 2021 - 02:26 PM.

D3CEPTICON_ #27 Posted 23 September 2021 - 02:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6501 battles
  • 1,465
  • [HUNTO] HUNTO

Nie nudzi mnie to. Graj w lola. 

Jakie nowe możliwości? Zamiast chieftaina byś widział super conqa, zamiast 907, 140, zamiast 260, 277 i tak by to samo było. 

Te same taktyki i te same założenia. 

Adam1238765_is_Legend #28 Posted 23 September 2021 - 02:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 48607 battles
  • 322
  • [ASPR] ASPR
właśnie że nie nie ma odpowiednika chifa w drzewkowych pojazdach bo chif ma op depresje i mobilność i takiego pojazdu nie ma i właśnie o to tu chodzi
13:29 Added after 0 minute
albo masz mobilność 277 albo depresje S Conwq

D3CEPTICON_ #29 Posted 23 September 2021 - 02:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6501 battles
  • 1,465
  • [HUNTO] HUNTO
Odpowiednikiem była e5, później super conq. Mniej rotacji bo s conq wolniejszy. Tak to jeden pies. Gram głównie CW i SH, od czasów gdy w mecie były 113 i bat chaty na spota. Raczej pamiętam taktyki i jak cw wyglądały. 

Edited by D3CEPTICON_, 23 September 2021 - 02:33 PM.

muriceps #30 Posted 23 September 2021 - 02:38 PM

Lieutenant General

• Player
  • 35539 battles
  • 7,073
  • [UVC] UVC

W tej znanej nam z tak niedalekiej historii oraz teraźniejszości "walki" o to, aby wszyscy mieli po równo, znaczy po tyle samo, w skrócie rozkułaczania, aby ci co nie umieli, nie mieli czasu albo po prostu im się nie chciało* (niepotrzebne skreślić) również posiedli to, co inni uzyskali talentem, pracą, i zaangażowaniem wysnuwa się następujący wniosek. Czołgi nagrody, które są OP powinny służyć jako ozdoba garażu względnie mogą być postawione na telewizorze, po wydrukowaniu zrzutu z ekranu i naklejeniu na odpowiedni kartonik. 

Ja na szczęście nie mam z tym problemu, znaczy z czołgami nagrodami będącymi OP z dwóch powodów:

1. nie posiadam takiego czołgu, 

2. od ponad 20 lat nie posiadam telewizora :),

3. tym którzy mają takie czołgi życzę wszystkiego najlepszego,

4. tym którzy nie mają takiego czołgu, a mają z tym problem, życzę mniej beczeć, a więcej pracować (zgranie, umiejętności, poznawanie mechaniki itp), bo się wam NIC nie należy, na co sami nie zapracowaliście (wiem, że to groch o ścianę bo taka postawa w naszym pięknym kraju staje się normą, ale nie darowałbym sobie gdybym nie spróbował). 

Adam1238765_is_Legend #31 Posted 23 September 2021 - 02:53 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 48607 battles
  • 322
  • [ASPR] ASPR
ok a jak mogę zdobyć swoją pracą  czifa  ?

D3CEPTICON_ #32 Posted 23 September 2021 - 03:06 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6501 battles
  • 1,465
  • [HUNTO] HUNTO

View PostAdam1238765_is_Legend, on 23 September 2021 - 02:53 PM, said:

ok a jak mogę zdobyć swoją pracą  czifa  ?

Naucz się grać. Dołącz do klanu, w którym wygrywa się czołgi.

Naucz się rozstawiać i dołącz do klanu, w którym zdobywa się czołgi. 

muriceps #33 Posted 23 September 2021 - 03:06 PM

Lieutenant General

• Player
  • 35539 battles
  • 7,073
  • [UVC] UVC

@Adam, za późno. Miałeś swoje okazje i swój czas. Wyczucie chwili, tzw. tajming :trollface:, to także element skilla.

Jako bystry chłopak możesz wymyśleć inny sposób pokonania go, choć uwierz mi, że nie w jego braku leży twój problem. 

W awatarze masz bolid F1? No to idąc twoim tokiem rozumowania, mogę powiedzieć, że samochody Mercedesa i Red Bulla powinny stać w garażu a wszyscy powinni jeździć Wiliamsami. Żeby było "sprawiedliwie". Odpowiesz, że przecież każdy może zostać kierowcą Mercedesa. A ja odpowiem, że nie każdy. Dla niektórych jest już za późno, inni nie mają talentu i hajsu. Podobnie jest z czifami, tylko, że tutaj każdy mógł, tylko w odpowiednim momencie musiał popracować. 

Jednak wiem, że osiągniesz sukces. WG wsłuchuje się w głos...no w takie życzenia. Znerfią go jak nie kijem, to pałką. Kwestia czasu, albo tak zrobią, że grać się nie da. Bądź cierpliwy. Ty go miał nie będziesz, ale i inni nie pograją. A ogrodnik będzie zadowolony.

Edited by muriceps, 23 September 2021 - 03:08 PM.

Msciboj #34 Posted 23 September 2021 - 04:47 PM

Major

• Player
  • 22000 battles
  • 2,961

View PostMillennium_Falcon_, on 23 September 2021 - 12:22 PM, said:

Dokładnie. Nie mam żadnego czołgu z CW i nigdy mi tego nie brakowało. Natomiast rozumiałem decyzje WG o wstrzymywaniu rozdawania pewnych przegiętych maszyn w imię zachowania resztek balansu. Dlatego również nie uświadczysz zbyt często ofert na Defendery, E-25 i podobne. 

Przeciez to PRowska bzdura. Glownym powodem nie wprowadzania tych pojazdow na stale do sklepu jest wieksze podbicie ceny.

Kto chcial juz dawno mogl kupic za "lepsza" cene.

Czy to walka o bilans? 

To jest glownie walka z jednakowymi skladami (patrz przyklad z rankingowek)?

Polityka WG Rozdajmy 20k przegietych pojazdow... a pozniej martwmy sie o resztki balansu. Logiczne...

View PostD3CEPTICON_, on 23 September 2021 - 12:39 PM, said:

Nowy klan, który ma sporo skilla poradzi sobie bez peoblemu na kampanii i zdobędzie punkty na czołg. 

Możliwości taktyczne "ogromne" są cały czas. 

W dobrych klanach nie brakuje ludzi bez czołgów nagród. 

Każdy klan i gracz musiał jakoś czołgi zrobić, więc się da. 

Po to się tłucze 2 tygodnie kampanii i to na minimum dobrym poziomie, żeby zdobyć nagrody.

Po to się tłucze misje miesiącami by zdobyć nagrodę.

A kacperki noskille chcą pozbawić tych, którzy poświęcili czas na kampanie i mają umiejętności by zdobyć czołg z misji, ich nagród, najlepiej na randomie i CW xd 

Lubisz sobie tlumaczyc chory stan obecny zawiscia.

Spojrzmy wiec w twoje argumenty:

- nowy klan bedzie walczyl na gorszych pojazdach o gorsza nagrode

- dobre klany biora do skladu graczy patrzac przez pryzmat garazu nie tylko umiejetnosci

- topowego pojazdu nie da sie zdobyc

- tak, tylko dlaczego najlepsza nagroda zostala usunieta?

- po to WG podbija parametry nagrody za misje by zachecic graczy do ich robienia kosztem balansu gry w tym CW.

Ja widze proste rozwiazanie tego problemu balans przesadzonych nagrod. I szybko zniknie problem jednolitych skladow czy z rankingowek.

Nikt nie bedzie przeszkadzal nikomu w grze zdobytym (jak i kupionym) pojazdem nagroda.

Jestes na to gotowy? Nie sadze.

D3CEPTICON_ #35 Posted 23 September 2021 - 04:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6501 battles
  • 1,465
  • [HUNTO] HUNTO

View PostMsciboj, on 23 September 2021 - 04:47 PM, said:

Przeciez to PRowska bzdura. Glownym powodem nie wprowadzania tych pojazdow na stale do sklepu jest wieksze podbicie ceny.

Kto chcial juz dawno mogl kupic za "lepsza" cene.

Czy to walka o bilans? 

To jest glownie walka z jednakowymi skladami (patrz przyklad z rankingowek)?

Polityka WG Rozdajmy 20k przegietych pojazdow... a pozniej martwmy sie o resztki balansu. Logiczne...

Lubisz sobie tlumaczyc chory stan obecny zawiscia.

Spojrzmy wiec w twoje argumenty:

- nowy klan bedzie walczyl na gorszych pojazdach o gorsza nagrode

- dobre klany biora do skladu graczy patrzac przez pryzmat garazu nie tylko umiejetnosci

- topowego pojazdu nie da sie zdobyc

- tak, tylko dlaczego najlepsza nagroda zostala usunieta?

- po to WG podbija parametry nagrody za misje by zachecic graczy do ich robienia kosztem balansu gry w tym CW.

Ja widze proste rozwiazanie tego problemu balans przesadzonych nagrod. I szybko zniknie problem jednolitych skladow czy z rankingowek.

Nikt nie bedzie przeszkadzal nikomu w grze zdobytym (jak i kupionym) pojazdem nagroda.

Jestes na to gotowy? Nie sadze.

NA PEWNO będzie jeszcze Chieftain do zdobycia. Może nie co kampanie, ale będzie. Za dużo by stracili, gdyby go nie dali. 

Nowy klan będzie walczyć na gorszych pojazdach, ale bez problemu zdobędzie punkty na czołg z kampanii, jeśli tam będą dobrzy gracze. Poza tym mogą rekrutować graczy z chieftainami.

Tak ,biorąc do składu patrzą też kto jakie ma czołgi, ale przede wszystkim umiejętności, inaczej by przegrywali.

Kto by grał po słabą nagrodę?

Jak zbalansują to nic się nie zmieni. Zwłaszcza w kwestii CW czy SH. Dobre klany będą grać drzewkowymi czołgami, a słabe znajdą inny powód do płaczu, że nie mogą się wbić na mapę lub przekroczyć jakiegoś progu Elo na twierdzy. Spowoduje to jedynie frustracje i odpływ topowych graczy bo zostaną wydymani na rzecz kacperków z 48% wr. 

Co niby według ciebie osiągną klany kacperków kiedy by zniknęły czołgi nagrody?

Edited by D3CEPTICON_, 23 September 2021 - 04:58 PM.

Msciboj #36 Posted 24 September 2021 - 11:24 AM

Major

• Player
  • 22000 battles
  • 2,961

View PostD3CEPTICON_, on 23 September 2021 - 03:56 PM, said:

NA PEWNO będzie jeszcze Chieftain do zdobycia. Może nie co kampanie, ale będzie. Za dużo by stracili, gdyby go nie dali. 

Nowy klan będzie walczyć na gorszych pojazdach, ale bez problemu zdobędzie punkty na czołg z kampanii, jeśli tam będą dobrzy gracze. Poza tym mogą rekrutować graczy z chieftainami.

Tak ,biorąc do składu patrzą też kto jakie ma czołgi, ale przede wszystkim umiejętności, inaczej by przegrywali.

Kto by grał po słabą nagrodę?

Jak zbalansują to nic się nie zmieni. Zwłaszcza w kwestii CW czy SH. Dobre klany będą grać drzewkowymi czołgami, a słabe znajdą inny powód do płaczu, że nie mogą się wbić na mapę lub przekroczyć jakiegoś progu Elo na twierdzy. Spowoduje to jedynie frustracje i odpływ topowych graczy bo zostaną wydymani na rzecz kacperków z 48% wr. 

Co niby według ciebie osiągną klany kacperków kiedy by zniknęły czołgi nagrody?

Kiedys tak. Pozostaje pytanie kiedy. 

A poki co walczysz gorszymi pojazdami o gorsze nagrody.

No tak gracze z chiefami pchaja sie do nowych rozwijajacych sie klanow...

Nie wiem czemu tak usilnie probujesz przykryc rzeczywiste wymagania klanow posiadania czolgu-nagrody. Umiejetnosci umiejetnosciami ale...

Kto by gra o slabe nagrodyl? A jak maja sie obecne nagrody do chiefa? Sam sobie zaprzeczasz.

Najpierw piszesz nic sie nie zmieni a pozniej piszesz zmiany o ktorych pisze.

Wieksza roznorodnosc pojazdow i i rywalizacja bardziej oparta na umiejetnosciach.

Z jakiegos dziwnego powodu uczepiles sie tych kiepskich klanow. Nie maja umiejetnosci to nie wchodza na mape proste i klarowne.

Teraz oprocz umiejetnosci wchodzi w gre przewaga garazowa sztucznie utrzymywana.

Masz chyba jakis problem z tymi "kacperkami". 

Po zmianach slaby klan wejdzie na mape dobry tak.

Zmiana bedzie wsrod tych klanow ktore byly na granicy wejscia na mape CW a z powodu gorszych pojazdow nie weszly.

Skoncz mieszac w to tych przyslowiowych "kacperkow".

Jest kilka sposobow uzdrowienia CW:

- czolgi nagrody do zdobycia na normalnych zasadach w CW (topowe)

- balans czolgow - nagrod

- blokada czolgow-nagrod na CW

- i ulubiony pomysl wg. Buf pozostalych X tek do poziomu czolgow nagrod.

Znajac polityke WG ma najwieksze szanse wprowadzenia.

Edited by Msciboj, 24 September 2021 - 11:27 AM.

D3CEPTICON_ #37 Posted 24 September 2021 - 01:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6501 battles
  • 1,465
  • [HUNTO] HUNTO

Nie będzie różnorodności. Pisałem to wcześniej, że zobaczysz zmianę na Super conqa i 140. 

Absolutnie nic się zmieni oprócz wkurzenia topowych graczy i ich odejścia z gry.

Klany na granicy wejścia na mapę? Powiem ci jak to wygląda i jakie są klany

- dobre, które wchodzą na mapę i bronią prowincji

- klany średnie, które wchodzą na mapę i co chwilę z niej spadają, one się uczą i progresują

- klany, które przypadkiem zdobyły prowincje bo właściciel miał 5 ważniejszych bitew i jutro sobie odbije

Pozostałe nagrody też są dobre i bardzo dobre ( VK 72 ), po prostu ich charakterystyka nie nadaje się na mape. Dalej jest to dobra nagroda, którą chce się grać, co widać po streamach. To samo z drzewkowymi, to że nie wszystkie są grane na mapie nie znaczy, że są złe. 

Ps. Rywalizacja na mapie od zawsze polegała na umiejętnościach iiiiiii... dyplomacji. 

Także skończ gadać od rzeczy, zacznij grać na mapie i kampanię to zobaczysz co się liczy. 

Gra i tak stała się zbyt Apes Friendly. Od mapy się odczepcie. 

Edited by D3CEPTICON_, 24 September 2021 - 01:39 PM.

endriu11111111 #38 Posted 24 September 2021 - 02:39 PM

Lance-corporal

• Player
  • 48631 battles
  • 88
  • [BLUZG] BLUZG

View PostAdam1238765_is_Legend, on 23 September 2021 - 01:16 PM, said:

Czif powinien być wycofany z mapy globalnej i kampanii, skoro nie można tego gówna w żaden sposób zdobyć. Niech sobie tym przegiętym nie do zdobycia czołgiem brandzlują się cwaniaczki  na patologicznych randomach, na których już wszyscy do ustawianych losowań przywykli i wszystkim to powiewa, ale na globalu i kampanii, powinno być sprawiedliwie. Każde natarcie w którym jest 8 chifów po stronie przeciwnika jest przegrane na stracie bez oddania strzału, i doszło do takiej bezsensownej sytuacji, że żeby coś zdobyć na tych poronionych kampaniach musisz być w klanie w którym są chify.

U mnie w klanie na ostatniej kampanii czołgi zdobyli tylko ci którzy grali w składzie w którym były chify. CI którzy mają mają dużo będą mieć jeszcze więcej czołgów nagród a ci co nie mają nie będą mieć nigdy nic (mnie Vk-ę udało sie zdobyć w zamierzchłych czasach jak jeszcze było "normalnie" i nie było tego przegiętego gówna). Jak WG chce żeby więcej ludzi grało w tą grę to musi [edited]w końcu przerwać tą durną patologiczną sytuację.

Albo jak już się bawić to zrobić dwie kampanię, jedna dla tych z chifami, druga dla tych bez, żeby było chociaż odrobinę sprawiedliwie.

Edited by endriu11111111, 24 September 2021 - 02:55 PM.

ziomalxxz #39 Posted 11 October 2021 - 03:22 PM

Lieutenant

• Player
  • 21046 battles
  • 1,948

WG powinno dodać sobie do listy do backloga dla developerów i projektantów. 

1.  Ustandaryzowanie widoków poczekalni. Zróbcie w końcu porządek. bo czy to twierdza, cw. Bez sensu zamieszanie
  2.  Dodajcie do twierdzy/natarciach sortowanie po pojazdach. Jak na CW
  3.  Od chyba 8lat mówi się o dodaniu obserwatora do CW twierdzy/natarcia
  4.  Wydajność zakładki Klan. Działa tragicznie i ładuje się dość wolno pomijam, że koło intuicyjności to nawet nie leżało. Do refactioringu lub ogarnijcie serwery bo zmulają. Znajdźcie rozwiążanie. 

Dziękuje za wysłuchanie. Faktury za konsultację nie wystawię.

Edited by ziomalxxz, 11 October 2021 - 03:22 PM.

RaJCeL #40 Posted 11 October 2021 - 03:53 PM

Colonel

• Player
  • 29803 battles
  • 3,570
  • [-MOZ-] -MOZ-

View Postziomalxxz, on 11 October 2021 - 04:22 PM, said:

WG powinno dodać sobie do listy do backloga dla developerów i projektantów. 

1.  Ustandaryzowanie widoków poczekalni. Zróbcie w końcu porządek. bo czy to twierdza, cw. Bez sensu zamieszanie
  2.  Dodajcie do twierdzy/natarciach sortowanie po pojazdach. Jak na CW
  3.  Od chyba 8lat mówi się o dodaniu obserwatora do CW twierdzy/natarcia
  4.  Wydajność zakładki Klan. Działa tragicznie i ładuje się dość wolno pomijam, że koło intuicyjności to nawet nie leżało. Do refactioringu lub ogarnijcie serwery bo zmulają. Znajdźcie rozwiążanie. 

Dziękuje za wysłuchanie. Faktury za konsultację nie wystawię.

Punkty 1. i 2. zgłaszałem na ten moment już do kilku polskich community managerów na przestrzeni (teraz już chyba mogę śmiało powiedzieć) lat. Temat przekazany do developerów. I co? I jeden z symboli wielkanocnych...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users