Jump to content

slabe strane tenka

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

_VIHOR_ #1 Posted 19 January 2012 - 03:06 PM

Lance-corporal

• Player
  • 42832 battles
  • 98
Bilo bi dobro kada bi svako po nesto napisao o tenku(bilo svom ili tudjem) i njegovim slabostima,odnosno mijestima gdje ga treba gadjati topom. Dobro bi dosli komentari iskusinijih igrača... Hvala ..

8OJ4N #2 Posted 19 January 2012 - 04:42 PM

First Sergeant

• Player
  • 13334 battles
  • 3,592
  • [G4RDS] G4RDS
Eh... Jesi siguran da hoces da citas 100+ strana texta o tome? Mnogo opsirno ti pitanje!  :D

_VIHOR_ #3 Posted 19 January 2012 - 08:21 PM

Lance-corporal

• Player
  • 42832 battles
  • 98
Naravno,uvijek je lijepo naučiti,a kako sam ja početnik dobro je znati takve stvari ...

8OJ4N #4 Posted 19 January 2012 - 09:03 PM

First Sergeant

• Player
  • 13334 battles
  • 3,592
  • [G4RDS] G4RDS
A za koju si se granu odlucio? Ruska, Njemacka, Americka ili Francuska?

_VIHOR_ #5 Posted 19 January 2012 - 09:33 PM

Lance-corporal

• Player
  • 42832 battles
  • 98
ruska,mada sam kupio kineza i kv 5

zuludo #6 Posted 20 January 2012 - 10:17 AM

Sergeant

• Player
  • 16923 battles
  • 438

View Postbansubic, on 19 January 2012 - 09:33 PM, said:

Sa ruskim topovima gađaj gdje možeš pogoditi samo pazi da gađaš oklop što bliže okomito (90 stupnjeva) i da ne gađaš kupole tenkova.

8OJ4N #7 Posted 20 January 2012 - 11:29 AM

First Sergeant

• Player
  • 13334 battles
  • 3,592
  • [G4RDS] G4RDS
Ako si raspolozen, bansubic, mozemo ugovoriti trening jedan dan. Uzecu svaki tenk sto imam u garazi, a ti ih gadjaj tamo gdje ti govorim (i znam da boli), pa mozes da naucis odmah sve slabosti tih tenkova. Ionako ne igram vise pa bar mogu da pomognem novajlijama.
Za uzvrat, rado bi osvjezio znanje iz slabosti KV 5 i Type 59 tenkova :]

Reci dan i vrijeme pa se vidimo u igri.

Jedini problem: imam samo tenkove sa Americke linije.

Tyr74 #8 Posted 20 January 2012 - 11:50 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 9671 battles
  • 261

View Post8OJ4N, on 20 January 2012 - 11:29 AM, said:

Ako si raspolozen, bansubic, mozemo ugovoriti trening jedan dan. Uzecu svaki tenk sto imam u garazi, a ti ih gadjaj tamo gdje ti govorim (i znam da boli), pa mozes da naucis odmah sve slabosti tih tenkova. Ionako ne igram vise pa bar mogu da pomognem novajlijama.

Hint 1: Upper hull oko one horinzontalne linije (u visini fara) na Type-59, lower hull bliže gusjenicama ako nisi na "point blank", lijevi bok (tvoj desni) između 2. i 3. kotača (ammorack), kupola sa strane (ammorack), stražnji kraj hulla (rezervoari i motor)

Hint 2: R2D2 prednji turret (onaj viši) na KV-5, bokovi kupole ako je kut prema tebi oko 90 stupnjeva (inače dinga), bokovi, otvor komandanta na kupoli (pogotovo ako si u T29/T32 - samo ga zagrli i tvoj je :) )

zuludo #9 Posted 20 January 2012 - 01:37 PM

Sergeant

• Player
  • 16923 battles
  • 438

View Postbansubic, on 19 January 2012 - 09:33 PM, said:

ne bih ja previše komplicirao, samo gađaj ploču okopa koja je što bliže 90 stupnjeva i izbjegavaj kupole.

_VIHOR_ #10 Posted 20 January 2012 - 04:10 PM

Lance-corporal

• Player
  • 42832 battles
  • 98

View Postzuludo, on 20 January 2012 - 01:37 PM, said:

ne bih ja previše komplicirao, samo gađaj ploču okopa koja je što bliže 90 stupnjeva i izbjegavaj kupole.
gdje se ona nalazi

_VIHOR_ #11 Posted 20 January 2012 - 04:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 42832 battles
  • 98

View Post8OJ4N, on 20 January 2012 - 11:29 AM, said:

zasto da ne

_VIHOR_ #12 Posted 20 January 2012 - 04:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 42832 battles
  • 98

View PostTyr74, on 20 January 2012 - 11:50 AM, said:

Hint 1: Upper hull oko one horinzontalne linije (u visini fara) na Type-59, lower hull bliže gusjenicama ako nisi na "point blank", lijevi bok (tvoj desni) između 2. i 3. kotača (ammorack), kupola sa strane (ammorack), stražnji kraj hulla (rezervoari i motor)

Hint 2: R2D2 prednji turret (onaj viši) na KV-5, bokovi kupole ako je kut prema tebi oko 90 stupnjeva (inače dinga), bokovi, otvor komandanta na kupoli (pogotovo ako si u T29/T32 - samo ga zagrli i tvoj je :) )

Uh mnogo nepoznatih izraza za početnika

CrniVrag #13 Posted 20 January 2012 - 05:48 PM

Sergeant

• Veteran
  • 27374 battles
  • 1,595
  • [EL_SQ] EL_SQ

View Postbansubic, on 20 January 2012 - 04:15 PM, said:

Uh mnogo nepoznatih izraza za početnika

R2D2 ti je na KV-5 ona lijeva kupola sa strojnicom (ako ga gledaš od naprijed). Taj dio se može probiti sa svakim topom koji ima penetraciju višu od 140mm bez problema.

Ostalo šta ti dečki gore govore ploče pod 90 stupnjeva. Dakle svaki tenk ima oklop koji se sastoji od metalnih ploča (jednostavno rečeno), ali nisu sve te ploče na tenku pod istim kutem, neke su više ukošene od drugih, a kako je ploča bolje ukošena to više granata odbija jer se povećava debljina efektivnog oklopa, stoga uvijek gađaj tamo gdje je ploča u odnosu na tebe okomita.

To vrijedi za većinu tenkova, ali jedna mala iznimka je taj kineski type koji ima gornju ukošenu ploču slabiju (pitaj boga zašto, ali najvjerojatnije bi bio premoćan da nema) i nju možeš probiti sa svakim topom penetracije 160mm i više ako nije ukosio tenk.

Ostala slaba mjesta na tenkovima (na svim i ama baš svim tenkovima) su kupole posade (vidiš gore izbočine na kupoli tenka). Teško ih je naciljati iz daljine, ali u bliskoj borbi mogu ti donjeti pobjedu.

Svi tenkovi imaju slična slaba mjesta, ali opet različita, a na tebi je da odgonetneš gdje su na pojedinom tenku. Hvala Bogu na forumu nema tutoriala sa apsolutno svim slabim točkama svakog tenka i bolje da ostane tako, jer bi igra postala dosadna za novije igrače, a opet da se ne svede svaka bitka samo na to tko ima više helta a oklop ko da ne postoji.

Tek si počeo i odmah sjeo u t8 hevi i medium tenk, shvaćam da sam imaš malo problema u bitkama u koje te stavlja (ni type a ni KV-5 nemaju baš topove za te tierove a da ne gađaš slabe točke), ja ti preporučam da istražuješ ostale tenkove i igraš određeni broj bitaka s njima, tako upoznaš svaki tenk, svakog tiera i šta on može ili ne može napraviti, te kamo koga gađat kad te sa t6 tenkom stavi u T8 ili T9 bitke. Igraj igru i zabavi se, ne moraš svaku bitku pobiti 10 komada i dobiti 5 medalja.  :)

_VIHOR_ #14 Posted 20 January 2012 - 11:03 PM

Lance-corporal

• Player
  • 42832 battles
  • 98

View PostCrniVrag, on 20 January 2012 - 05:48 PM, said:

R2D2 ti je na KV-5 ona lijeva kupola sa strojnicom (ako ga gledaš od naprijed). Taj dio se može probiti sa svakim topom koji ima penetraciju višu od 140mm bez problema.

Ostalo šta ti dečki gore govore ploče pod 90 stupnjeva. Dakle svaki tenk ima oklop koji se sastoji od metalnih ploča (jednostavno rečeno), ali nisu sve te ploče na tenku pod istim kutem, neke su više ukošene od drugih, a kako je ploča bolje ukošena to više granata odbija jer se povećava debljina efektivnog oklopa, stoga uvijek gađaj tamo gdje je ploča u odnosu na tebe okomita.

To vrijedi za većinu tenkova, ali jedna mala iznimka je taj kineski type koji ima gornju ukošenu ploču slabiju (pitaj boga zašto, ali najvjerojatnije bi bio premoćan da nema) i nju možeš probiti sa svakim topom penetracije 160mm i više ako nije ukosio tenk.

Ostala slaba mjesta na tenkovima (na svim i ama baš svim tenkovima) su kupole posade (vidiš gore izbočine na kupoli tenka). Teško ih je naciljati iz daljine, ali u bliskoj borbi mogu ti donjeti pobjedu.

Svi tenkovi imaju slična slaba mjesta, ali opet različita, a na tebi je da odgonetneš gdje su na pojedinom tenku. Hvala Bogu na forumu nema tutoriala sa apsolutno svim slabim točkama svakog tenka i bolje da ostane tako, jer bi igra postala dosadna za novije igrače, a opet da se ne svede svaka bitka samo na to tko ima više helta a oklop ko da ne postoji.

Tek si počeo i odmah sjeo u t8 hevi i medium tenk, shvaćam da sam imaš malo problema u bitkama u koje te stavlja (ni type a ni KV-5 nemaju baš topove za te tierove a da ne gađaš slabe točke), ja ti preporučam da istražuješ ostale tenkove i igraš određeni broj bitaka s njima, tako upoznaš svaki tenk, svakog tiera i šta on može ili ne može napraviti, te kamo koga gađat kad te sa t6 tenkom stavi u T8 ili T9 bitke. Igraj igru i zabavi se, ne moraš svaku bitku pobiti 10 komada i dobiti 5 medalja.  :)

Hvala CrniVrag