Jump to content

Vertical stabilizer vs enhanced gun laying drive

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

POM_PYRO_TANK_YARRRR #1 Posted 20 January 2012 - 05:30 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 4954 battles
  • 386
Dakle, hteo bih da uporedim ova dva modula.

Vertical stabilizer Mk.2 smanjuje rasipanje nišanskog kruga za 20% (ako sam dobro razumeo).
Enhanced gun laying drive smanjuje vreme neophodno da se nišanski krug suzi do kraja za 10%.

Meni su dva mesta za opremu na IS-3 već zauzeta (rammer i ventilacija) i mogu da kupim samo jedan od ova dva modula pa bih hteo da razjasnim neke stvari jer mi se ne baca 500-600 hiljada.
Pošto vozim teškaša, ne pucam u pokretu ako je ikako moguće, već se uvek trudim da nanišanim što bolje i nije mi baš najjasnije koji od ova dva modula je bolji za to. Za EGLD mi je jasno, ali ako vert. stab. u startu smanjuje rasipanje za 20%, znači li to i da se vreme potrebno za potpuno suženje nišanskog kruga smanjuje za 20%? Ili je njemu i dalje potrebno isto toliko vremena da se suzi do kraja, bez obzira na to što je u početku manji?

Konkretan primer je top Bl-9, koji trenutno koristim. Potrebno je 3 sekunde da se krug suzi do kraja. EGLD to smanjuje na 2.7. Da li vert. stab. to smanjuje na 2.4 ili ostaje po starom? Logično bi bilo, ako je u pokretu krug manji za 20%, da se za toliko skrati i vreme skupljanja. Ako je tako, onda dileme nema, on radi isto što i EGLD, samo bolje, plus dodatni bonus u pokretu.
Takođe sam primetio da je vert. stab. dostupan tek od osmog nivoa (bar što se ruskih teškaša tiče). Može li neko da mi konačno razjasni ovo? Hvala unapred.

director #2 Posted 20 January 2012 - 08:20 AM

First Sergeant

• Player
  • 16029 battles
  • 1,428
To sam i ja tražio ali nigde ništa zvanično nema. Ovo su neka objašnjenja, od strane drugih igrača koji su testirali :

EGLD = smanjuje vreme nišanjenja za 10% kada tenk stoji.

VS = povećava preciznost topa u pokretu za 20%.  E ovde je problem u tumačenju :

1. jedni tvrde da tenk nema brže nišanjenje nego je samo disperzija nišana za 20% manja pa je zato top precizniji za 20%,

2. drugi tvrde da top nišani 20% brže, jer se pomeranje kupole takođe vodi kao pokret.

Ja nisam primetio da mi top nišani brže sa VS ali sam primetio da u pokretu dosta često pogodim metu, čak i na većim rastojanjima. Meni se čini da je prva verzija tačna.

Nemanja77 #3 Posted 20 January 2012 - 09:08 AM

Senior Sergeant

• Clan Commander
  • 56398 battles
  • 918
  • [S-V] S-V
Vertikal smanjuje 20%   nisanjenja prilikom pomeranja kupole, sto znaci da ti u startu 20% brze nisanjenje
a ovo 10% brze nisanjenje  kad mirujes ,
ja uvek stavljam vertikal

zuludo #4 Posted 20 January 2012 - 09:27 AM

Sergeant

• Player
  • 16881 battles
  • 434
recimo da topu treba 3 sec da maksimalno nišani. Stavljanjem Vertical stabilizer Mk.2 tu više ne govorimo o 3 sec već o 2,4 sec, da ovdje se radi o manjoj inicijalnoj disperziji.
Vertical stabilizer Mk.2 je užasno važan za peekabou fightove, pucanje u pokretu i brzi prelazak sa mete na metu.

Enhanced gun laying drive povećava brzinu nišanjenja stacionarne kupole za 10% što bi načili da ti više ne treba 3 sec već 2,7sec do potpunog nišanjenja. Međutim, vrlo često nećete imati vremena čekati da se crosshair potpuno smanji, morat ćete puknuti nakon 0,5-1 sec, a tu je Vertical stabilizer nezamjenjiv.
Rammer, ventilacija, camo net itd... mogu biti 2 ili 3 izbor za tenk ali Vertical stabilizer je uvijek prvi modul.

POM_PYRO_TANK_YARRRR #5 Posted 21 January 2012 - 03:38 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 4954 battles
  • 386
OK, hvala svima na savetu.