Jump to content

Stug III

• Please log in to reply
114 replies to this topic

Fieldpanzer #1 Posted 16 February 2012 - 08:48 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Takze po dlhsej dobe som sa k nemu znova vratil. Je v plnej vybave s vynimkou dela kde som namontoval 105mm StuH. Explozivna municia.

Vybava Rammer, ventilacia, rychlejsi zameriavac.

Predny armor sa dozil vylepsenia. Vcera som sa dozil ocenenia Steel Wall co povazujem za maly zazrak.

Styl jazdy - agresivny so snahou strelby zo strednej vzdialenosti, pripadne blizsie. Spolupraca s inymi vozidlami v tejto vybave je opodstatnena. Delo rado zhadzuje pasy aj vysokym tierom. Strelbu touto zbranou som uz ale uspesne vyuzil na "cistenie" vyhladu od nepotrebnych budov.

XiTiX #2 Posted 16 February 2012 - 09:28 AM

Brigadier

• Player
  • 18036 battles
  • 4,595
StuG bol pre mna osobne sklamanie. Hetzera som si po upgrade velmi uzival - ako ziadny iny tier IV tank. Naproti tomu StuG aj v plnej vybave jednoducho u mna nefunguje, spredu ani  zo ziadnej inej strany nic nedingne a proti tankom ktore mi MM prideli nemam sancu, pokial nestrielam uplne niekde zozadu, co uz je trochu problem, nakolkno niektore mapy takyto styl pre TD jednoducho nedovoluju, respektive su tam tak preflaknute TD miesta, ze to tam artiny cistia aj naslepo. Celkovo ma tento tank odradil od riesenia TD, ku ktorym sa snad vratim, ked budu doexpene ruske a americke heaviny.

P.S. Zvlastne je, ze asi najlepsi scout, co sa tyka spoluprace je StuG. Ti hraci casto hraju ovela rozumnejsie ako nejake T-50, ci VK2801 a pokial sa nezenu do zbytocne exponovanych miest, tak ich z heavy tanku mozem dobre kryt.

Packal #3 Posted 16 February 2012 - 10:20 AM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827
Stug III je naprosto ultimátní stíhač. Malý se skvělým dělem. Osobně používám 7,5 L/70, perfektní sniper, který při troše štěstí prostřelí všechno. A co se týče výdělků, paráda, 20 000 není problém si přivést, oprava necelé 2 000, munice za hubičku. Sám používám binokuláry a síť, víc do něho investovat nechci, ale nabíjení by se určitě hodilo.

HarMegido #4 Posted 16 February 2012 - 12:17 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7886 battles
  • 50

View PostFieldpanzer, on 16 February 2012 - 08:48 AM, said:

Takze po dlhsej dobe som sa k nemu znova vratil. Je v plnej vybave s vynimkou dela kde som namontoval 105mm StuH. Explozivna municia.

Vybava Rammer, ventilacia, rychlejsi zameriavac.

Predny armor sa dozil vylepsenia. Vcera som sa dozil ocenenia Steel Wall co povazujem za maly zazrak.

Styl jazdy - agresivny so snahou strelby zo strednej vzdialenosti, pripadne blizsie. Spolupraca s inymi vozidlami v tejto vybave je opodstatnena. Delo rado zhadzuje pasy aj vysokym tierom. Strelbu touto zbranou som uz ale uspesne vyuzil na "cistenie" vyhladu od nepotrebnych budov.

S tím 105 mm kanónem se občas povede skvělá rána, jednou jsem takhle dal Pz38 z boku na jednu ránu přes celou Malinovku. Jindy to zas ani pěti ranama netrefilo KV na blízko. Špatné ale je, že se s ním musíš docela přiblížit a StugIII mnoho výprasku nesnese. Ten nový čelní pancíř to sice trochu zlepšil, ale stejně. Mnohem raději proto hraju s dlouhou 75kou a spíš kempím s rychlými přesuny dle situace na bojišti.

Fieldpanzer #5 Posted 16 February 2012 - 12:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Historicke info:

http://www.achtungpa...geschutz-iv.htm

Za zaujimave povazujem ze existovala verzia so 150mm delom zvana Stug 33. Tiez spominaju ze verzia Sturmhaubitze (so 105mm delom) bola urcena aj ako podpora klasickych Stugov. Zaujimave to je hlavne preto ze najlepsiu vyhru som vcera dosiahol prave pri spolupraci s inym stugom ked sme sli bok po boku v Abbey.

Ked sa na to ale divam tak ze by som chcel mat historicky presne vozidlo tak dlhy 75mm kanon by som nemontoval. Len ten kratsi. 105tka je skor vec vyberu kvoli stylu hry s tymto vozidlom za predpokladu ze chcem aby bolo po historickej stranke spravne.

HarMegido #6 Posted 17 February 2012 - 02:12 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7886 battles
  • 50

View PostFieldpanzer, on 16 February 2012 - 12:32 PM, said:

Historicke info:

http://www.achtungpa...geschutz-iv.htm

Za zaujimave povazujem ze existovala verzia so 150mm delom zvana Stug 33. Tiez spominaju ze verzia Sturmhaubitze (so 105mm delom) bola urcena aj ako podpora klasickych Stugov. Zaujimave to je hlavne preto ze najlepsiu vyhru som vcera dosiahol prave pri spolupraci s inym stugom ked sme sli bok po boku v Abbey.

Ked sa na to ale divam tak ze by som chcel mat historicky presne vozidlo tak dlhy 75mm kanon by som nemontoval. Len ten kratsi. 105tka je skor vec vyberu kvoli stylu hry s tymto vozidlom za predpokladu ze chcem aby bolo po historickej stranke spravne.

Zkoušel jsi jít opravdu do extrému a koukat ven jen přes mířidla? Ze skutečného Stugu bylo docela prd vidět. :-)

HarMegido #7 Posted 17 February 2012 - 02:13 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7886 battles
  • 50

View PostHarMegido, on 17 February 2012 - 02:12 PM, said:

Zkoušel jsi jít opravdu do extrému a koukat ven jen přes mířidla? Ten náš arkádový výhled na všechny strany moc historicky přesný není. Ze skutečného Stugu bylo docela prd vidět. :-)

Fieldpanzer #8 Posted 17 February 2012 - 03:41 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174

View PostJoseph_from_Pilsen, on 17 February 2012 - 02:27 PM, said:

Osobně ho hraju se 105mm a hraju to jako by tam byla 75ka. Na dálku to pálí až podezřele přesně (100posádka, ventilace), jen to dost trvá než tam ta rána doletí na podpal.

To je "problem" vela nepresnych kanonov. 152mm delom na KV pocinaje, artileriami konce.

Cez mieridla obcas pozeram v situaciach ked som v uzavretom priestore a potrebujem rychlo zamierit. ale len orientovat sa podla toho v hre samozrejme da len velmi tazko.

Keselring #9 Posted 19 February 2012 - 07:12 PM

Private

• Player
  • 9810 battles
  • 1
hram stug III 75 mm kanon je to asi najlepsi tank s ktorim chodievam do bitky ...... vzdy 1-7 fragov ..... zalezi od MM kde som

nekempim  :Smile_harp:

strielam len zo sniper modu ...... aj ked som blizko enemakov  :Smile-playing:

mam siet spall liner a optiku 10% (v zaklade to prd vidi)

nebat sa ich a oni sa budu bat vas ......  :Smile-izmena:

paran #10 Posted 19 February 2012 - 07:27 PM

Corporal

• Player
  • 6737 battles
  • 145
Jojo, naprosto souhlasím. A jako bonus i docela hezky vydělává, 15 k čistýho za slušnou bitku  B)

Fieldpanzer #11 Posted 20 February 2012 - 08:33 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Takze po tomto vikende ma posadka 87 percent plus ventilaciu. Je to na vykonoch toho tanku citit. Zacal som dosahovat vyssie fragy, znova som okusil ten skvely pocit ked 105mm kanon roztrha vsetko v ceste na jeden vystrel. Specialne ma vcera potesilo znicenie nepriatelskej artiny, ked som na slepo vystrelil na miesto kde som ocakaval nepriatelov :D

HarMegido #12 Posted 20 February 2012 - 01:47 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7886 battles
  • 50

View PostFieldpanzer, on 20 February 2012 - 08:33 AM, said:

Takze po tomto vikende ma posadka 87 percent plus ventilaciu. Je to na vykonoch toho tanku citit. Zacal som dosahovat vyssie fragy, znova som okusil ten skvely pocit ked 105mm kanon roztrha vsetko v ceste na jeden vystrel. Specialne ma vcera potesilo znicenie nepriatelskej artiny, ked som na slepo vystrelil na miesto kde som ocakaval nepriatelov :D

Takhle naslepo pálí s těžkými HE granáty víc hráčů, s mým Su-76 jsem to takhle už párkrát z ničeho nic schytal. Většinou jdu po jedné ráně HE do kytek.

daniels8 #13 Posted 11 July 2012 - 08:54 PM

Sergeant

• Player
  • 14349 battles
  • 217
Zo stugom som bol spokojný presnosť a prieraznosť veľmi dobrá a k tomu ako bonus aj slušná rýchlosť a obratnosť vďaka tomu sa chytá ako sniper ale na v tier V bitkách stugu vôbec nevadí ani prvá línia.

mikemp477 #14 Posted 05 October 2012 - 07:00 AM

Warrant Officer

• Player
  • 13652 battles
  • 571
  • [STO-] STO-
pomalýmy mylovýmy kroky na něj mířím z hetzera, už se těším jestli bude lepší, vým že ze předu ho rostřeli i hetzer s tím dlouhým kanonem

Ychtyl #15 Posted 07 October 2012 - 05:38 PM

Private

• Player
  • 23644 battles
  • 11
Dovolím si nesouhlasit. S L 70 je to ještě lepší než bývalo. Penetrace naskočila na 150 a to už rozlouskne lecos, pohyb i rychlost zůstaly. Bylo to jedno z mých prvních TD a měl jsem s ním příšerný statistiky. Tak jsem si ho teď koupil a už se to zvedlo o deset procent. Taky jsem udělal hrdinu a pak i deset killů a za ně nějakou novou medajli. Tohle TD je zkrátka dobrý a díky novýmu MM i skvěle losovaný. Lze jen doporučit.

Fang89 #16 Posted 08 October 2012 - 07:17 AM

Sergeant

• Player
  • 15336 battles
  • 294
Taky jsem se tu nedocetl jednu podstatnou vec. Stug ma namontovany tajny nemecky prototyp zneviditelnovaciho zarizeni :) ma hodne dobry hodnoty camo, hlavne pri strelbe. Camo skill na posadce + krovi a pripadne sitka (nedoporucuju, zas tak velkej odmer to nema a je hrich s tak mrstnym TD nejezdit). Vysledky nekdy pripominaji az cheaty :D a znam to i z opacnyho konce laufu, tolikrat me rozstrilel neviditelnej stug, kterej byl dost blizko.

A ta presnost top dela! Paradni TD. Vubec ty petkovy TD jsou moneymakeri s kterejma se clovek nenudi a ty US a FR jsou uplne jiny - jak by to nelo vypadat, poradna rozmanitost na jednom tieru.

Jo a na fleku se toci jak kaca, stuga bez odpasovani ukrouti jen T-50 a to jen tak tak.

Mart #17 Posted 08 October 2012 - 07:47 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 24754 battles
  • 212
  • [-DBS-] -DBS-
Já jsem v 0.8.0 prodal Mardera a znovu pořídíl Stuga a je to paráda. Sice mě WG irituje tím, jak si začíná v rámci "balance" cucat z prstů i parametry, které se dříve na milimetr shodovaly s reálem (zrovna tady 7.5 cm PaK 42), ale zábava je se Stugem ohromná.

mikemp477 #18 Posted 08 October 2012 - 06:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13652 battles
  • 571
  • [STO-] STO-
Já bych marder neprodal ani za zlaté prase, ale expení na stuga nějak zamrzlo, teď vydělávám na KV-1S

mikemp477 #19 Posted 15 October 2012 - 05:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13652 battles
  • 571
  • [STO-] STO-
tak do toho ti nic řikat nemužu ja ho jen ted potkavam a občas dynguje ale ze předu se dá prostřelit ale se šetkový středním tankem

Wisborg #20 Posted 27 October 2012 - 03:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19510 battles
  • 375
  • [ANV-V] ANV-V
Nevím, jakou zkušenost máte vy, ale já jsem teď nově přesedlal na linii TD a přišlo značné rozčarování, když jsem se dostal k vytouženému StuGIII. U toho jsem chtěl zakotvit na vycvičení celé posádky, protože si jej pamatuji z klání, kde jsem jezdil s VK3601H a uměl vždy značně potrápit. Nicméně, po výtečném Hetzerovi, kde jsem měl výhry 60% a získával jednu medaili za druhou, u StuGu trpím. Jedna se mi prakticky nic neodrazí, každý mě dává na jednu, max. dvě rány, MM je naprosto mizerný a prakticky vždy jsem na spodku tabulky, ale hlavně mám pocit, že mě to hází neustále mezi nějaké amatéry. Naprosto běžně se mi stává, že sám udolám i 4 protivníky vyšších tierů a i tak můj tým pravidelně prohrává. A prohráváme, i když máme převahu 10:5 protože jednoduše nevědí kdy bránit základnu, kdy rychle capnout... Výhry mám pouhých 45% a trochu mi to znechucuje hraní s tímto jinak asi výborným TD. A nevím, jestli mám jen já dlouhodobou (dobře, asi jen 50 bitev, ale i tak) smůlu na spoluhráče, nebo to je teď běžnější jev při hraní se StuGem III.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users