Jump to content

Cuda Panie, cuda

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

Mandoleran #41 Posted 17 February 2012 - 03:54 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 4,918
YT twierdzi ze nie wolno mi tego ogladać

Maxiter #42 Posted 17 February 2012 - 04:31 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 151
To nie wiecie, że w VK 4502 Ausf B. WSZYSTKO potrafi wejść w wizjer? To już od bety było tak zrobione. Nawet czołgi Tier I mogły wejść! Po prostu totalnie zjebali...

Loofah #43 Posted 17 February 2012 - 05:46 PM

First Sergeant

• Clan Diplomat
  • 0 battles
  • 10,632

View PostMaxiter, on 17 February 2012 - 04:31 PM, said:

To nie wiecie, że w VK 4502 Ausf B. WSZYSTKO potrafi wejść w wizjer? To już od bety było tak zrobione. Nawet czołgi Tier I mogły wejść! Po prostu totalnie zjebali...

To widocznie VK ma równoważyć IS-a 4 którego przed chwilą strzeliłem w rzyć z 30m, pocisk poleciał w środek, a spadła gąska i oczywiście strzał za zero. Co to do wuja pana ma być....
Sympatycznie, że wizjer (a zapewne raczej peryskop) jest wg. WG dziurą w kadłubie, mimo że (jeśli to peryskop) to jest za szybką masa pancerza.

deathnoise #44 Posted 17 February 2012 - 06:22 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,349

View PostMandoleran, on 17 February 2012 - 03:54 PM, said:

YT twierdzi ze nie wolno mi tego ogladać

Już powinno działać

Loofah #45 Posted 17 February 2012 - 06:32 PM

First Sergeant

• Clan Diplomat
  • 0 battles
  • 10,632

View Postdeathnoise, on 17 February 2012 - 03:27 PM, said:

...
Tylko że to wcale nie jest "szybkie celowanie" :)

To że celownik się zjeżdza, to jedno, drugie że serwerowy nadal jest wielki jak stodoła, choć sam tak robię, chyba tylko z psychologicznego punktu widzenia, ale czasem wystarczy się zatrzymać, strzelić i trafia idealnie w środek, nawet jak celownik jest wielki. Mimo ze mi też się wydaje że to działa, to jak pisałem - serwerowy w takim wypadku nadal jest ogromny, stąd mimo wszystko to nie działa.

deathnoise #46 Posted 17 February 2012 - 06:37 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,349

View PostLoofah, on 17 February 2012 - 06:32 PM, said:

Tylko że to wcale nie jest "szybkie celowanie" :)

To że celownik się zjeżdza, to jedno, drugie że serwerowy nadal jest wielki jak stodoła, choć sam tak robię, chyba tylko z psychologicznego punktu widzenia, ale czasem wystarczy się zatrzymać, strzelić i trafia idealnie w środek, nawet jak celownik jest wielki. Mimo ze mi też się wydaje że to działa, to jak pisałem - serwerowy w takim wypadku nadal jest ogromny, stąd mimo wszystko to nie działa.

Sprawdzaliśmy to rok temu na różnych mapach i na różnych czołgach i celownik w grze==celownik na serwerze w tym przypadku.
Co śmieszne - działa nawet na artylerii.

To tylko jeden z wielu błędów i niedoróbek w grze.

Loofah #47 Posted 17 February 2012 - 06:45 PM

First Sergeant

• Clan Diplomat
  • 0 battles
  • 10,632
Niemożliwe, cały czas się tym bawie i zawsze jak mam serwerowy włączony to widzę kosmiczną różnicę między nim a zwykłym, często nawet pocisk po takim strzale wylatuje poza celownik...

JarzaK #48 Posted 17 February 2012 - 07:33 PM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 752
Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę ale na powtórce widać jak KT uszkadza zbiorniki minimausa. Mogło na tych zbiornikach zostać z 1hp, lolek trafił, przebił się i podpalił... Co i tak nie wyjaśnia jak do *(@$(uja pana taki lolek przebija 170mm pochyłego pancerza gdzie pene nawet na złocie nie mieści się w przedziale.

SeverianPL #49 Posted 17 February 2012 - 07:45 PM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 718
Owszem, zbiorniki zostały uszkodzone, jednak wyraźnie widać, że podpalony został silnik ;)

Convi #50 Posted 17 February 2012 - 08:05 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 1,626

View Postdeathnoise, on 17 February 2012 - 06:37 PM, said:

Sprawdzaliśmy to rok temu na różnych mapach i na różnych czołgach i celownik w grze==celownik na serwerze w tym przypadku.
Co śmieszne - działa nawet na artylerii.

To tylko jeden z wielu błędów i niedoróbek w grze.
Dlatego sam kiedyś długo płakałem na celność wielu niemieckich dział. O dziwo im KRÓTSZY aiming time, tym większe są różnice między serwerem a 'twoim' celownikiem... Powinni dać  od razu i od zawsze celownik serwerowy a nie liczony przez nasz komputer...

View PostSeverianPL, on 17 February 2012 - 07:45 PM, said:

Owszem, zbiorniki zostały uszkodzone, jednak wyraźnie widać, że podpalony został silnik ;)

Mnie się wydaje raczej, że
a)Lolek farciarsko trafił w wizjer, co widać na filmiku
b)Doszedł do tego czynnik VK45B, który ma silnik z prochu chyba.
Osobiście i jedyna rzecz jaka zapadła mi w pamięci związana z VK45B to to, że strzał penetrujący od frontu=padnięty silnik, w połowie przypadków ogień. Lolek przebił, a, że silnik VK ubóstwia się palić... Dlatego osobiście NIENAWIDZĘ VK45B, nie umiem nią grać i nie umiałem, co widać co ma odzwierciedlenie w moich statach na poziomie retarda.

Czef #51 Posted 17 February 2012 - 09:50 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 329
Ale to nic dziwnego, VK ma na wizjerze praktycznie 0 pancerza. http://www.youtube.c...h?v=dp4eH9rQFQo tak wiem, film jest denny, ale pokazuje że waląc właśnie w wizjer i loltraktor zabije VK4502.

Bartolini82 #52 Posted 17 February 2012 - 10:24 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 32
Witam
on topic:
pojęcia nie mam jak to ( tak jak nasz kochany selekcjoner repry - FRANZ SMUDA :) "weszlo"

off topic:
wszystko super ale ten "aiming time" czy jakoś tak, to MOD czy jakaś sztuczka - pytam się bo nie bardzo to kojarzę, a skoro przez "Pirata" ujawnione na ogólnym forum - tzn. free for all -  to proszę o podpowiedź jak z tego korzystać - wygląda ciekawie  

pozdrawiam

Bartek

PS. jak ktoś NETIE jako dostawcę usług internetowych ( provadier netia - jakoś tak ) to niech do nich zadzwoni i skorzysta z promocji "gwarancja ceny" mi z 8Mb do 16Mb ( pomoc techniczna twierdziła że mogę dostać 22 Mb a bezpieczne 20 Mb - coby problemów nie było - a ch...... się zgodziłem na 16 Mb/s żeby mieć pewność że rwać nie będzie  )  zwiększyli przepustowość i HBO GO za 1 zl na 1 m-c ( milcząca zgoda obowiązuje więc trzeba zrezygnować przed upływem miesiąca bo inaczej + 24,90 do rachunku i umowa przedłużona o bodaj że 2 lata )

twiwlek #53 Posted 19 February 2012 - 06:47 AM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 530

View PostP0N3T, on 17 February 2012 - 09:20 AM, said:

Hm. Wydaje mnie się, że to wytłumaczenie można sobie między bajki włożyć. W takim World of Warcraft, wszelkie obliczenia również są po stronie serwera, a mimo to, można sobie na spawnie orków nie raz i nie dwa zobaczyć pojawiającego się goldspammera, wzbijającego się w powietrze... Już nie wspomnę o okazjonalnych np. "walentynkowych" serduszkach z orków unoszących się w powietrzu w takim orgrimmarze.

W wowie ruch postaci jest po stronie gracza (w celu unikniecia problemow z lagami). Dlatego da sie to oszukiwac.

W WoT nawet ruch jest po stronie serwera wiec nie ma takiej możliwości.

ZabojczyKartofel #54 Posted 19 February 2012 - 10:57 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 463
IS ma z przodu wizjer kierowcy, który, przynajmniej parę łatek temu nie łapał żadnych dmg z pocisków AP, nieważne czy strzelało się z działa 75mm czy 240mm, strzał nie zabiera hp, jest natomiast niewielka szansa na podpalenie. Testowałem jakiś czas temu z kumplem - ja strzelając z działa 155mm na T30 nie zabrałem mu ani raz hp moim pociskiem, zginął natomiast przy 3 lub czwartym pożarze... Taki "weakspotów" jest więcej, np na wyżej wspomnianym "minimausie".

Raptor #55 Posted 22 February 2012 - 03:59 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 1,220
Wot jest dziwny, ja kiedyś autentycznie strzeliłem w czołg za 0 i już byłem wkurzony, że pestka za 400 obrażeń się zmarnowała gdy zobaczyłem, że cel się nagle zapalił (dostałem komunikat o podpaleniu celu).

Tak, trafiłem cel i zadałem 0 obrażeń, a następnie się podpalił.

Taszi #56 Posted 22 February 2012 - 06:01 PM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 690

View PostRaptor, on 22 February 2012 - 03:59 PM, said:

Wot jest dziwny, ja kiedyś autentycznie strzeliłem w czołg za 0 i już byłem wkurzony, że pestka za 400 obrażeń się zmarnowała gdy zobaczyłem, że cel się nagle zapalił (dostałem komunikat o podpaleniu celu).

Tak, trafiłem cel i zadałem 0 obrażeń, a następnie się podpalił.
Sytuacja o której pisałem stronę wcześniej :) Właściwa akcja około 11:40.
http://speedy.sh/6Q4...rovka.wotreplay

GLwolf #57 Posted 22 February 2012 - 09:04 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,583

View Postbociek, on 17 February 2012 - 12:25 PM, said:

A tak z innej beczki, podpalił już ktoś może jakąś artylerię?

Tak. Wczoraj udało mi się podpalić Hummel'a. Trochę to dziwne ale usłyszałem "Wróg płonie" i bum po arty. Z drugiej strony po strzale z bliskiej ogległości w M7 Priest'a  usłyszałem " tym go nie pokonamy" (Grajac T-34-85 z działem 100mm).

JancioWodnik #58 Posted 24 February 2012 - 12:41 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 413
Wszelkie tłumaczenia przedmówcówcw stylu -"zostało Ci 1hp na zbiorniku z paliwem" itp. można potraktować jako kiepski kabaret.
Tłumaczenia są dwa:
1. Algorytm uznał, że musisz zostać wyeliminowany dla dobra dalszego toku rozgrywki, czyt. - team przeciwny musi wygrać.
2. Randomizacja trafień - czyli mówiąc innymi słowy strzelam z T92 bez skupienia, celownik na 2/3 ekranu (z braku innej opcji) - IS7 schodzi od jednego trafienia.

Jak zsumujesz pkt.1 i pkt.2 to masz odpowiedź :)

IcePad #59 Posted 24 February 2012 - 03:23 AM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 399

View PostJancioWodnik, on 24 February 2012 - 12:41 AM, said:

Wszelkie tłumaczenia przedmówcówcw stylu -"zostało Ci 1hp na zbiorniku z paliwem" itp. można potraktować jako kiepski kabaret.
Tłumaczenia są dwa:
1. Algorytm uznał, że musisz zostać wyeliminowany dla dobra dalszego toku rozgrywki, czyt. - team przeciwny musi wygrać.
2. Randomizacja trafień - czyli mówiąc innymi słowy strzelam z T92 bez skupienia, celownik na 2/3 ekranu (z braku innej opcji) - IS7 schodzi od jednego trafienia.

Jak zsumujesz pkt.1 i pkt.2 to masz odpowiedź :)

Ja twierdzę, że to jest tak:

Silnik ma określoną procentową szansę na pożar w przypadku trafienia i nie ważne czy jest on mocno uszkodzony czy świeżo po remoncie (lub ewentualnie prosto z fabryki) a i tak jest prawdopodobieństwo podpalenia za pierwszym strzałem. Czy ta szansa zwiększą się w przypadku uszkodzenia, tego nie wiem, ale jest to prawdopodobne.

javiki #60 Posted 24 February 2012 - 09:29 AM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,688
Zasada jest jedna i prosta.
1 sprawdzamy czy trafił w czołg -rzut 2 kostkami 12 ściennymi -wynik parzyste trafił, nieparzyste nie trafił ( 2xk12)
2 sprawdzamy czy trafił i się przebił czy rykoszet 2xk6
3 sprawdzamy czy przebicie zadało uszkodzenia 2xk12
4 sprawdzamy czy uszkodzenie zadało dmg 2xk24
5 sprawdzamy czy zabiło kogos z załogi 3xk6
6 sprawdzamy czy uszkodziło moduły 1xk6
7 sprawdzamy czy wywołało pożar 1xk6
Jest to typowy schemat rozpatrywania uszkodzeń w grach kostkowych. I tak samo jest tutaj. Co z tego że stoisz 50m od celu-ajk wyszło że nie trafiłeś, a jak juz trafiłeś to za 0?
W tym przypadku wyszło fartem -i całe szczęście że nie było blowupa-bo mógł wysadzić całą załoge :)