Jump to content

KV-13

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

Szczypek1991 #1 Posted 19 February 2012 - 12:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1162 battles
  • 13
szukalem jakiejś dyskusjii na temat KV-13 i znalazłem tylko to: LINK

Z racji ze brakuje mi do niego 5k doswiadczenia i jest w promocji to mam zamiar za chwile go nabyć. I teraz mam kilka pytań:
1. Jak grać tym czolgiem bo jest on zdecydowanie dziwny, taki niesklasyfikowany.
2. Jakie moduły?
3. Czy warto na nim skupić sie troche bardziej? Bedzie z niego pożytek czy traktować go tylko jako kładkę do IS-a?

Niezły pancerz, szczególnie z przodu, niezła szybkość (aż 60 -> tyle to ja pamietam w BT-7 wyciągałem), wynika z tego, że ten czołg powinien być maszynka do zabijania (przydało by sie jedynie mocniejsze działo), zastanawia mnie dlaczego pomimo tych zalet KV-13 spotykam tak rzadko

SkrzypoVita #2 Posted 19 February 2012 - 01:27 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 18723 battles
  • 219
  • [ISOUL] ISOUL
sorry double na telefonie :/

SkrzypoVita #3 Posted 19 February 2012 - 01:34 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 18723 battles
  • 219
  • [ISOUL] ISOUL
Szczerze to jedyna rzecz ktora mi sie w nim podobała to były obłoczki które wypuszcza xD
1. Graj jako support, wspomagaj HT.
2.  Nie miałem żadnych ponieważ to jest taka odskocznia do IS i T43. Jak juz to Rammer wenta i stabilizator jak sie da ( nie pamietam )
3. Kup ,wymysl wszystko , sprzedaj.

leviatan6 #4 Posted 20 February 2012 - 10:50 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 24176 battles
  • 96
  • [S-M-A] S-M-A

View PostSkrzypoVita, on 19 February 2012 - 01:34 PM, said:

i stabilizator jak sie da ( nie pamietam )
takie rzeczy to tylko na w Erze ;-) czyli dopiero na T-44.

Generalnie KW-13 to kładka albo w jedną albo w druga strone (do T-43 albo do IS-a) wiec imho nie ma sensu jakos specjalnie w niego inwestować i się przywiązywać.

Medievista #5 Posted 20 February 2012 - 01:22 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 22856 battles
  • 1,541

View PostSzczypek1991, on 19 February 2012 - 12:48 PM, said:

1. Jak grać tym czolgiem bo jest on zdecydowanie dziwny, taki niesklasyfikowany.
2. Jakie moduły?
3. Czy warto na nim skupić sie troche bardziej? Bedzie z niego pożytek czy traktować go tylko jako kładkę do IS-a?

KW-13 to płaski placek i wolno celuje , wiec bedziesz sporo obrywał od arty. Wieża jest nawet niezła i czasami coś zrykoszetuje. Jak dla mnie to taki scout-snajper w zaleznosci od sytuacji.
2. Zalezy jak grasz ... polecam standardowy zestaw : przeładowanie, wentylacja , optyka lub szybsze celowanie
3. Dopóki nie wynajdziesz najlepszej 85 mm to bedziesz żałował średnio co 30 sek , że go kupiłeś . Zrób sobie to dzialo na Is-ie - innaczej zjesz klawiature. A na dłuzszą metę ..... hmmm...  kw-13 nie było takie złe , mnie strasznie zniechęcił ten lolkowy dmg i troche słaba penetracja ... reasumujac - pojeździc można , ale sprzedac bez wyrzutu także.

boolva #6 Posted 20 February 2012 - 01:33 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 20130 battles
  • 245
  • [ZJAWY] ZJAWY
Jest spoko. Szybki pancerny. Tylko działo kiepskie, wieki celuje. Polecam przede wszytkim szybsze celowamie,. bo stabilizzatora nie mozna wrzucic

MaciekGP #7 Posted 20 February 2012 - 03:28 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 4774 battles
  • 147
  • [READ2] READ2
Temat już był, http://forum.worldof...__1#entry928341

Dodam że nadal mam ten czołg, i świetnie mi się nim zarabia, jest z gatunku tych olewanych przeciwników, nie to co Pantery :Smile-hiding:,jak  dla mnie lepszy niż T-43( za czasów bety.

cyganos #8 Posted 20 February 2012 - 10:17 PM

Sergeant

• Player
  • 16924 battles
  • 383
świetny czołg, gram nim od wczoraj i nie mogę się normalnie nacieszyć :) szybki, z mocnym pancerzem (coś tam potrafi odbić) zarabia na premce lepiej niż france a do tego jaki fun :Smile-playing:

DzudoHonor #9 Posted 21 February 2012 - 12:24 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 12406 battles
  • 114
Ja go dobrze wspominam, był inny niż pozostałe czołgi, czasem można było robić za scouta bo miał fajną prędkość a innym razem nawiązać walkę bo pancerz potrafił trochę odbić, nawet jakieś steelwalle mi wpadły. Chyba największą wadą była słaba penetracja 85 i trafiając na dół tabelki ciężko było cokolwiek przebić, dlatego grałem często ze 122, można było kąsać najbardziej opancerzonych przeciwników, często nie obrywając bo można się minimalnie wychylić i bić tam gdzie AP zdinguje albo nie tracić czasu na celowanie tylko walnąć i się schować, a jak się udało kogoś spenetrować to był piękny dmg. Niestety jak widzę co zrobili z HE to jakoś nie mam ochoty wracać do KV-13.

cleophas #10 Posted 21 February 2012 - 12:26 AM

Sergeant

• Player
  • 20784 battles
  • 465
tez grałem ale sprzedałem, jest słaby po prostu a szególnie jego działo, ma niską penetracjię oraz obrażenia.

Brawo #11 Posted 21 February 2012 - 09:35 AM

Sergeant

• Player
  • 14707 battles
  • 323
Jak się nie umie grać, to wszystko słabe jest.
KW-13, czy jak kto woli KV-13, to bardzo fajny czołg 7 tieru. To co kiedyś napisałem o tym czołgu, i zdania nie zmieniam:

"Jeśli chodzi o ten czołg, to przy pełnym rozwinięciu, jest to mobilne, zwrotne i szybko startujące bydle, z przyzwoitym pancerzem, i średnią armatą. Byłby czołgiem niemal genialnym gdyby za kilka kilometrów szybkości mniej dać mu armatę 100 mm z t34/85, ale i tak dla graczy lubiących manewrować jest to czołg bardzo fajny."

Do tego mogę dodać, że żałuję, iż nie popróbowałem gry z działem U-11. Bo wielokrotnie byłem w sytuacjach że biłem się tym czołgiem pancerz w pancerz, objeżdżając, cięższe jednostki. I chętnie przekonałbym się jak gra się z obrzynem, na tym czołgu. Niestety sprzedałem bo przechodziłem na Hummela, nie mając slota w garażu.

maromartinez #12 Posted 21 February 2012 - 04:09 PM

Lance-corporal

• Player
  • 29817 battles
  • 12
  • [-BTT-] -BTT-
KV-13 pograłem nim już trochę i mogę szczerz polecić, mimo że moje doświadczenie jeśli chodzi o medy nie jest narazie zbyt okazałe. Nie mniej dla porównania mam Pantere i osobiście dużo bardziej podoba mi sie KV-13.
KV-13 to czołg, którym można sporo namieszać w szykach wroga szczególnie jeśli sie umie grać dla drużyny i wogóle umie się już troche grać. Możesz tym czołgiem grać jako "scout" w wielu sytuacjach, choc trzeba uważać bo t-50 to to nie jest, ale da sie. Spokojnie mozesz z zaskoczenia wparować do bazy przeciwnika, gdy zostaje ona prawie opustoszała i wybić artylerie. Bez problemu możesz tym tłuc HT 7tieru jeśli jest jakiś osamotniony, można je ładnie objeżdzać i walić w tył, rozwaliłem tak t29 i niejedno KW. Generalnie tym czołgiem osobiście gram jako zwiadowca i wsparcie, bo działo nie jest zbyt okazałe, raptem 144pen. Nie mniej możesz też pomagać pilnować artylerie przed atakami t-50tek, bo 60km w zupełności wystarcza by nie dać sie poczuć t-50tkom swobodnie i je czasem przegonić :)
Podkreślam raz jeszcze wg mnie bardzo udany czołg, zresztą sprawdźcie sobie dla przykładu jaki pancerz kadłuba jest w tym czołgu a w wyższych tierowo t-43 t-44 czy nawet t-54 a wieża też jest niczego sobie. Jedyne czego można się uczepić to działo, ale to VII tier, więc nie przesadzajmy, coś za coś, tzn szybkość mobilność za siłe rażenia.

dkfan #13 Posted 21 February 2012 - 04:39 PM

First Sergeant

• Player
  • 26467 battles
  • 1,372
  • [GHOUL] GHOUL

View Postmaromartinez, on 21 February 2012 - 04:09 PM, said:

. Jedyne czego można się uczepić to działo, ale to VII tier, więc nie przesadzajmy, coś za coś, tzn szybkość mobilność za siłe rażenia.

HMmm , właśnie VII tier spotykasz tiery do X włącznie a IX praktycznie zawsze.
Natomiast Twoje działo nie penetruje żadnego z nich z przodu a z boku tylko niektóre.
Czołg jest świetny ale może być kłopotliwy w użyciu.Zbyt ciężki na lekki czołg za słaba armata na meda. Przeciez na 7 tierze mamy amx 13-90 to lekki czołg a jego dizało pomijajac szybkostrzelność przewyższa kv13.
Przeraża mnie ta armata, nie rozumiem dlaczego nie ma tam DIOTa który załatwiłby sprawę. Przecież gra i tak ma już niewie realizmu w sobie.
Uważam że tym czołgiem będzie grało się doskonale komuś z doświadczeniem na scoutach, ot taki cięzki scout, cos innego.
Tylko szkoda że droga do niego nie wiedzie przez lekkie czołgi

Szczypek1991 #14 Posted 26 February 2012 - 07:21 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1162 battles
  • 13
64 walki KV-13 no i mam działo silnik gąsienice, wszystko git, ale widzę tu opinie, że jest to czołg wsparcia, czyli teoretycznie II linia, a ja zauwazylem ze jako czolg drugiej lini to kupa złomu :P ze swoim pancerzem warto nim jechac prosto na przeciwnika i uwazać aby nic na plecy nie wjechało bo od przodu to Tigera czoło w czoło bezproblemu rozłupie natomiast od tyłu....

Czołg nie nadaje się do dłuższego przetrzymywania, typowa kładka, aby szybciej do wymarzonego IS-a :)

Dzięki za opinie, już wszystko wiem. Pozdrawiam

do zamknięcia

Paindemonium #15 Posted 27 February 2012 - 12:53 PM

First Sergeant

• Player
  • 16731 battles
  • 2,397
Szybki, dobrze opancerzony, fajnie wygląda i dość celne ostatnie działo ale jak na ten tier dość słaby demage. Nadaje się ten czołg do snajpienia i supportu zajeżdżając wroga od tyłu. Ogólnie naprawa też nie jest wygórowana ale czołg jest tylko na czas badań do kolejnych czołgów :)

Convi #16 Posted 27 February 2012 - 12:58 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 6557 battles
  • 1,626
Dobry czołg. Daliby mu 100mm i byłby dwa razy lepszy niż T43. Odbija sporo jak na tiery VII. Odbijałem naprawdę strzały-cuda. Grało mi się przyjemnie, mimo tej lufy która teoretycznie jest za słaba.

Lesny_Dziadek #17 Posted 07 March 2012 - 06:17 AM

Lance-corporal

• Player
  • 13989 battles
  • 58
  • [1-K-P] 1-K-P
A mi sie tam bardzo spodobal :)
Fakt, nie gram nim zbyt czesto, z racji istnienia w moim garazu T-43 (poszedlem droga od KW-1S). Po przesiadce z KW-13 na T-43 byl niesmak (ta mobilnosc, pancerz...), jedynie dzialo 100mm jest wg. mnie lepsze. Mimo wszystko (jak na razie) moj ulubiony czolg, nie mam zamiaru sie go pozbyc. A grac nim, tak jak napisali, jako wsparcie, albo kampienia. Z ta armata nie zdzialasz zbyt duzo (chyba ze jestes na szczycie losowania ;) ) bo sam na sam np. z IS-4 sa duze problemy z przebiciem. Z modulow mam na razie dosylacz i z racji mozliwosci przeniesienia szmatke i lornete, wiec do pilnowania jakiejs drozki etc. zdaje egzamin. I mimo ze KW-1S dawno wybadany, T-43 tez stoi w garazu, nie pozbede sie tego cudenka, za bardzo go lubie  :Smile-hiding:

Sekeletu #18 Posted 07 March 2012 - 03:51 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6528 battles
  • 54
  • [-KGB-] -KGB-
Ostatnio odkupiłem ten czołg na promocji 50%, bo miło go wspominałem pomimo słabych statystyk na nim. Najpierw załadowałem długą 85, ale szybko zmieniłem na U-11 i teraz ten czołg pokazał pazury. Świetny pancerz, wysoka prędkość, chociaż jest mało zwrotny i raczej nie da się kołować wokół czołgów ciężkich. Polecam jazdę przód-tył, lepiej się sprawdza.
U-11 z dosyłaczem, wentylacją i załogą na 100% odrobinkę dłużej niż 10s, jest więc znośnie. Grunt do celować w weakspoty i wchodzą piękne hity, niszczące przy okazji moduły.
Dobrą taktyką jest atak z dołu i strzelanie po gąskach. Czołg przeciwnika nie ma możliwości w nas wtedy trafić ani się wycofać, a my bezkarnie wsadzamy mu raz za razem hity po 300-400 dmg, jednocześnie stale i od nowa zrywając mu gąski. Załatwiłem w ten sposób wiele mocniejszych HT, które były zbyt pewne siebie.
Czasami zdarzy się walnąć przeciwnika za ok. 500 hp, co skutecznie go powstrzymuje i osłabia morale.
Odkąd ten czołg odkupiłem, mam na nim bardzo wysokie (jak na mnie) % zwycięstw, na poziomie 60% lub więcej. Czołg rewelacyjnie zarabia, 20k na bitwę jest czymś bardzo normalnym.

Pozdrawiam.

alfredzlasu #19 Posted 07 March 2012 - 03:56 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 50642 battles
  • 746
bardzo fajny czolg , naprawde rpzyjemnie sie niz jezdzi :) ja mialem dzialo 122mm :) niby slabe te he , ale lepsze niz 85 mm . bo czesto rzuca po wysokich tierach , ale jak chodzi o fun to daleko w tyle za amx 75

Theshadow72 #20 Posted 11 April 2012 - 12:51 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8154 battles
  • 18
  • [B-O] B-O
Małe pytanko tylko czy ktoś się orientuje czy można wieżę i działo 122 mm założyć na stockowe zawieszenie czy najpierw zawieszenie a potem wieża?
pytam bo mam 122 z KW odblokowaną i brakuje mi 500xp na wieże

pozdrawiam
Theshadow