Jump to content

Pz 38Na

• Please log in to reply
33 replies to this topic

ogloj #1 Posted 24 February 2012 - 02:10 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7150 battles
  • 1,113
  • [PWD] PWD
Má tenhle tank i nějaký jiný MM než jako role scouta ?

colt274 #2 Posted 24 February 2012 - 03:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28773 battles
  • 840
  • [EHW] EHW
ano, jezdí i jako top tank tier IV...

ogloj #3 Posted 24 February 2012 - 03:40 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7150 battles
  • 1,113
  • [PWD] PWD
Ok díky, já abych věděl co mě čeká.

Packal #4 Posted 24 February 2012 - 04:01 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827
To se sice dostaneš jako top, ale tak 1 bitva z 13, jinak vesměs stále scout. Ale MM je příznivější než u Leoparda.

Idahou #5 Posted 24 February 2012 - 04:16 PM

General

• Veteran
  • 36649 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Ale je to s ním pohodička, mám ho v garáži a občas ho provětrám

Kolbis #6 Posted 09 March 2012 - 11:04 AM

Corporal

• Player
  • 24450 battles
  • 193
  • [EHW] EHW
S tímto tančíkem jsem válčil zrovna pár dnů zpět, než jsem se propracoval k PzKpfw IV. Zpočátku jsem z něj byl nešťastný, protože MM mne až na vyjímky zařazoval mezi střední a těžké tanky a já jsem se cítil jak nahý v trní.

Nakonec jsem ale pochopil, že na tomto tanku není důležité mít silný kanon i když namontovaný 50mm na něm vypadá hezky a občas, pokud se naskytne super příležitost, se nějaká rána z něj do boku uchytí. Stačí ale vozit i základní 37mm, pokud se člověk spokojí s faktem, že v bitvě není na střílení, ale na scouting. Takže důležitější je motor, rádio a věž s dobrým výhledem.

Mám jen jednu zkušenost s ovládáním. Hrozně pomalu tento tančík akceleruje a to především, pokud se při rozjíždění budete současně snažit zatáčet. Nejlepší je vyrazit rovně před sebe a pak teprve začít točit.

mikemp477 #7 Posted 08 October 2012 - 05:57 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12759 battles
  • 554
  • [STO-] STO-

View PostKolbis, on 09 March 2012 - 11:04 AM, said:

Nakonec jsem ale pochopil, že na tomto tanku není důležité mít silný kanon i když namontovaný 50mm na něm vypadá hezky a občas, pokud se naskytne super příležitost, se nějaká rána z něj do boku uchytí. Stačí ale vozit i základní 37mm, pokud se člověk spokojí s faktem, že v bitvě není na střílení, ale na scouting. Takže důležitější je motor, rádio a věž s dobrým výhledem.

Správný je podvozek, motor a radio a nakonec to ostatní na konec je to scout a ten má předávat informace týmu o tancích a artynách, které má nasledně zničit nebo pomoc ke zničení.

mikemp477 #8 Posted 09 October 2012 - 06:52 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12759 battles
  • 554
  • [STO-] STO-

View PostKeldy, on 08 October 2012 - 09:09 PM, said:

já ho používám jako pasivního scouta s binem a pohoda , ve městech i vyrazím dopředu na silnici je rychlej dost a jeho 50 mm dělo dělá krásné díry do enemáckých t-50 takže zatím spokojenost
jaký enemácký??? tyhle nejraději drtím kteří mně štvou

yoshua87 #9 Posted 10 October 2012 - 11:30 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 46637 battles
  • 1,021
  • [FIV3] FIV3
jde krásně využívat ve třech rolích...

- pasivní scout někde schovanej a nasvěcuješ
- aktivní scout jak projíždíš a svítíš...
- lovec saktivních scoutu kdy ti tvoje dělo pomáhá likvidovat nepřátelské T50 relativné rychle :)

mikemp477 #10 Posted 14 October 2012 - 10:14 AM

Warrant Officer

• Player
  • 12759 battles
  • 554
  • [STO-] STO-
ptal jsem se na to slovo enemácký chtěl bych o vyslovit co si tím chtěl říc na t-50???

Matho123 #11 Posted 19 October 2012 - 10:33 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 7639 battles
  • 314
mikemp477, nechápem ani tvoje vysvetlenie, ale budiž.

Enemácky znamená nepriateľský, nie je to žiadna urážka - ak je problém tu.

Inak, pz38nA mi stojí v ceste na TigraP, takže sa cez neho nejak budem musieť prekúsať. Včera som ho vyexpil, kupovať ho pár dní ešte nebudem - jeden scout mi v garáži stačí (leopard).
Práve za Leoparda som celkom rád, človek sa na nom "vďaka" absencii kanónu naučí scoutiť, dúfam, že pri tomto vehikly to len využijem a nebudem sa trápiť, ako väčšina ludí.

mikemp477 #12 Posted 20 October 2012 - 08:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12759 battles
  • 554
  • [STO-] STO-
aha dik opravdu jsem to nevedel a nedokazal jsem si to vysvětlit, a nemusiš to chapat a už se stím nezabývej

zipserix #13 Posted 18 January 2013 - 06:54 PM

Lance-corporal

• Clan Diplomat
  • 30898 battles
  • 90
  • [-LCP-] -LCP-

View Postogloj, on 24 February 2012 - 02:10 PM, said:

Má tenhle tank i nějaký jiný MM než jako role scouta ?
Po vytriezvení z naháňania sa po vylepšení a pochopení práce MM, som na ňom stiahol hmotnosť a obetoval som lepšiu vežu a lepšie delo, aby som dosiahol väčšiu rýchlosť, tým ma MM začal hádzať do stredu medzi zoznam hráčov v hre. Sily sa zrazu vyrovnali a opustil som nevďačnú úlohu skauta (mám na mysli nevďačnú pre tento tank z kinderka). Zrazu to aj sním začalo byť zábavné.

Ako dôkaz prikladám jeden z mojich naj s týmto piditankom:
http://www.daja.sk/images/shot_013.jpg

Nezvyčajný zárobok (na tento tank), chytil som 2 metály + 822 ZP (a to celé bez násobiča).

Takže by som ho neodsudzoval iba na úlohu skauta. Mám ho v garáži presne na také hry, ktoré si chcem zahrať po nejakých náročnejších kempovačkách na typicky kempovacích mapách - hra s ním má spád a samotný tank je mrštný a obratný.

DemonSemen #14 Posted 18 January 2013 - 08:26 PM

Captain

• Player
  • 15827 battles
  • 2,146
Gratuluju k master tankerovi, kor na Dragonu, dobra prace, nemas replay?

Mam kazdopadne radu. Rikas, ze mas zakladni vez, cili pocitam, ze na ni vozis 4,7cm Pak38 (t) L/43, zabijackou skodovackou sedmactyricitku, nejlepsi delo, co tahle vez umoznuje. Jezdim Pz38(t) a vim, co je to za vybornej gun. Ovsem na svem, tedy III. Tieru!

Delo samotne je Tier II a jezdim ho na troll s goldem. Mam tedy prumernou pene 115, coz mi s DMG 60 dava moznost v klidu rozdavat do IV. Tieru, protoze projde vsechno. Obcas si s ni zastrilim i proti V. Tierum, ale to uz stoji spoustu penez a trva to dlouho, nez takovou KV-1 ukloves.

Musim te ale upozornit na jednu krutou zradnost, ktera v prechodu Pz38(t) na Pz38 N.a. je. Ty tvrdis, zes princip MM pochopil, udelal jsi ale presnej opak, nez co by z toho vyplyvalo.

Zatimco ja jsem totiz Tier III, jako takovej mam klasickej "bojovej" MM +2/-2 a muzu tedy potkat cokoli od Tieru I po Tier V, ty uz mas jako lehky tank IV. Tieru SPECIALNI SCOUT MM, ktery te muze hodit mezi Tiery III - VIII (!!!), cili muzes potkat (a potkas) Lowe, Tiger II, T34, KV-4 a dalsi tezky bestie.

Co mezi nima chces s delem 60 DMG udelat? Lowe ma 1650 hitpointu a prostrelis ho se stestim jen zezadu do motoru, totez vsichni ostatni. Na VII a VI. Tieru to neni o moc lepsi, Tiger (P), T29, KV-1S.

Ty totiz JSI SKAUT a spolehat na to, ze te to bude hazet mezi nizke Tiery nejde.

Vymenit proto vez s dohledem 370m za vez s dohledem 330m mi prijde jako totalni nesmysl. Ty ses sice o tunu lehci a mas o 2hp na tunu vic, cili ses o neco sviznejsi, ale pripravis se o 40HP a hlavne o ten dohled. Budes proto k necemu tak do toho V. Tieru, ovsem vys ses jenom mrtvej slot v tymu. Nic nenastrilis, nic nenaspotujes.

zipserix #15 Posted 18 January 2013 - 11:37 PM

Lance-corporal

• Clan Diplomat
  • 30898 battles
  • 90
  • [-LCP-] -LCP-
Pozri, čo sa týka MM-ka:

Po použití "naj" som na Pz 38 NA jazdil presne to o čom hovoríš, cit. "..."ktery te muze hodit mezi Tiery III - VIII (!!!), cili muzes potkat (a potkas) Lowe, Tiger II, T34, KV-4 a dalsi tezky bestie...", áno tam je to o úlohe skauta. Ked si pozorne prečítaš čo som napísal pochopíš, že som písal, že ho netreba odsúdiť jedine do tejto úlohy (a priložil som dôkaz).

K pochopeniu MM-ka len toľko, že po "downgrade", ma už s Pz38NA nehádže MM do hry s vyššímy tiermi (to bola pointa príspevku). Neber to samozrejme doslovne, ale v 90% som stred hráčskeho rebríčku.

Rovnako to mám overené u Hetzra: Vyšperkovaná posádka spôsobí, že ideš do hry s vyšším tierom a zrazu sa stratí ONE SHOT-ONE KILL. Naverboval som znova 50% base level posádky a hup? Čo myslíš, že sa stalo? Opäť som v hrách len s nižšími tiermi a užívam si 105-ku systémom one shot - one kill.

Rozumieš ma? Jedným slovom - Urobil som ten downgrade schválne, aby ma MM nehádzal do hry s vyššími tiermi a ono to fachčíííí. A u hetzra len vyhadzujem posádku a beriem ich naverbovaných odznova až kým zase nie sú takí vycvičení, že ma hádže MM k vyšším tierom, čím strácam šance na one shot one kill, tak ich zasa prepustím a hrám znova :)

Chápeme? Skús si to...

DemonSemen #16 Posted 19 January 2013 - 12:17 AM

Captain

• Player
  • 15827 battles
  • 2,146
Sorry, kamo, tve zavery jsou bezesporu chybne. WOT Wiki samozrejme neni oficialni, ale cituju:
"Whether vehicles are stock or fully researched, how they are equipped, nor crew skill is taken into account by the match-maker."
(vlastni preklad) "At uz jsou vozidla v zakladu ci plne vyzkoumana, jejich vybaveni, ani skill posadky nejsou brany v potaz systemem pro tvorbu matchmakingu."

Pokud jde konkretne o stock vez, zeptej se dlouhodobych uzivatelu XVM, kteri vidi, kolik jejich protivniku veze stock vez, zda se ten pocet nejak dramaticky meni. Pokud ne, nic se nezmenilo ani na specifikaci MM systemu vyse.

Je mi lito, tech 40 metru dohledu jsi obetoval zbytecne.

P. S.: Kdysi jsem nekde slysel, ze pro prvnich deset bitev s novym strojem dostavas zvyhodneny MM, nicmene to pokudvim nikdo nikdy oficialne nepotvrdil ani nedokazal, stejne jako dalsi spoustu podobnych dohadu. Napriklad se dlouho vola po skill MM, ja v threadu o Pz38(t) spekuluji, ze ho tajne zavedli, ale stale mi to prijde nepravdepodobne a rekl bych, ze se ukaze, ze se mylim. Podobne zasahy by se totiz velmi rychle provalily.

Derp_Trollington #17 Posted 19 January 2013 - 12:19 AM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View Postcarramba66, on 19 January 2013 - 12:17 AM, said:

P. S.: Kdysi jsem nekde slysel, ze pro prvnich deset bitev s novym strojem dostavas zvyhodneny MM, nicmene to pokudvim nikdo nikdy oficialne nepotvrdil.
Tohle tady bylo někdy na konci roku 2011 po dobu cca dvou týdnů. Pak se to zrušilo. Lidem se nelíbily toptiery ve stocku... :)

zipserix #18 Posted 19 January 2013 - 03:12 PM

Lance-corporal

• Clan Diplomat
  • 30898 battles
  • 90
  • [-LCP-] -LCP-
Ani nemám v úmysle vyvrátiť tieto argumenty, ktoré tu uvádzate, písať môžu koľko chcú... Funguje mi to a to asi tak všetko.

Samozrejme, že budú písať, že skill a pod. nemá žiadny vplyv na matchmaking, čo iné ťa ťahá viac a viac do výzkumu - mať vylepšenejší a vylepšenejší tank, z toho vyplýva zarobiť čo najviac a to v končenom dôsledku priáša zisk WG,... obyčajný marketing ak to tak mám povedať....

DemonSemen #19 Posted 19 January 2013 - 07:31 PM

Captain

• Player
  • 15827 battles
  • 2,146
Tak drzim palce, at ti to placebo dlouho vydrzi, ten replay z Dragona by nebyl?

... btw wiki dela komunita, ne WG

hoptrop #20 Posted 21 January 2013 - 11:02 AM

Private

• Player
  • 2750 battles
  • 25
Jako mírně pokročilý začátečník můžu říci, že hra s Pz-38nA mě skutečně bavila. Po hrách typu vystřel a zalez s KV-1S je to docela příjemné zpestření a proti nižším tierům si člověk i docela slušně zastřílí. V závěru série asi 50 bitev mě to házelo k 8.tierům. Rozhodně to byla zajímavá zkušenost - hledat takové místo kde pomůžete týmu a přitom mít na paměti, že v přítomnosti těch monster jste na jednu ránu. (Z vybavení jsem nejprve používal jenom síť, později jsem dokoupil i bino. Posádka se v závěru dostala na 80%.)

Pozn. Pokud je tenhle tank prvním strojem IV. tieru, který nováček používá může to být do jisté míry nepříjemné překvapení. Spousta začátečníků nemá o skautění ani páru a tady dostane tank, který ho v MM pravidelně hází proti VI.+ tierům. Možná by hra po koupi tohoto stroje mohla obsahovat malý tutorial - jak hrát, základy skautění.

Nováčkům bych doporučil následující videa o skautění a spotování z dílny TheRiisingSun

http://www.youtube.c...h?v=w_8c1yN_B0A
http://www.youtube.c...h?v=XEG4jyGGXm4

Edited by hoptrop, 21 January 2013 - 12:45 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users