Jump to content

Jak hrát s Hetzrem?

• Please log in to reply
85 replies to this topic

loosser #1 Posted 10 March 2012 - 10:54 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12122 battles
  • 63
  • [RGV] RGV
Po přesedlání z Mardera jsem se dočkal nemilého překvapení. Za prvé ta obluda byla nechutně pomalá, ale to se s vylepšením motoru spravilo; za druhé jsou limitující boční náměry děla, i když s tím se dá něco málo dělat; ale nejvíce mě irituje, že s Marderem se dalo číhat i v prvním sledu a rozdávat rány objevivším se cílům, kdežto Hertzer kolikrát ani nevidí, kdo to po něm pálí!
Zajímalo by mě, jak hrajete, když pomřou skauti nebo je tým tak mizerně naladěn, že nikdo nechce vystrčit nos. Hertz je solidní stroj, ale samotný je totálně nepoužitelný, protože nic nevidí :(
Dál, než v německých TD jsem se ve WOT nedostal a doteď jsem používal pouze munici a opravárenskou sadu a docela mě to bavilo.
Děkuji za reakce.

Tuccy #2 Posted 10 March 2012 - 11:00 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14487 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
Když je Hetzer na horních příčkách, vyber si nějaké úzké místo (kde tě nejde lehko objet), pokud možno si zajisti podporu, a můžeš vesele vést útok - předek Hetzeru leccos dingne.
Když nejsi nahoře, tak podporuj silnější tanky z 2. linie.

Silentstalker #3 Posted 10 March 2012 - 11:25 AM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,366
Nevím jak po nerfu HE, ale Hetzer se 105mm houfnicí byl skvělý - prakticky každý cíl něco "chytnul" a pod tier 4 to byl skoro vždy oneshot. Takže směle do toho, vyplatí se.

Packal #4 Posted 10 March 2012 - 11:27 AM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827
Hetzer je výborný stíhač. Radím ti pořídit si binokuláry a maskovací síť, mokré bedny... raději nabiják. Osobně jsem se zpočátku bitvy nikde moc nehrnul, já si raději chvilku počkám, jak se to rozjede, rozsvítí se mi cíle atd. Hlavně se nesnaž zůstat sám. Taky si vyzkoušej jak 7,5Pak, tak i 10,5, do toho nakup HE, na nižší tiery je to dobré zhášedlo, ale vezeš jen 20 nábojů, tak je třeba si vybírat cíle, hlavně stojící. Dá se s tím i obstojně střílet na dálku. Jen to vydrž, Stug III s 7,5 L70 je úplně jiné kafe.

btw. rozsah pohybu děla vlevo/vpravo se nazývá odměr ;)

loosser #5 Posted 10 March 2012 - 11:30 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12122 battles
  • 63
  • [RGV] RGV
A jak je to s tím 105mm dělem? HE používám vlastně jen v SPG, jinak se mi moc neosvědčily a hlavně 8 nebo 18 ran za minutu je k*revský rozdíl! Ale rád zjistím, jaké máte zkušenosti.
EDIT: zeptal jsem se pozdě; nějaké zkušenosti po "odladění" HE nábojů?
náměr / odměr - vojna mě těsně minula, tak jsem to poplet :unsure:

Packal #6 Posted 10 March 2012 - 11:36 AM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827

View Postloosser, on 10 March 2012 - 11:30 AM, said:

A jak je to s tím 105mm dělem? HE používám vlastně jen v SPG, jinak se mi moc neosvědčily a hlavně 8 nebo 18 ran za minutu je k*revský rozdíl! Ale rád zjistím, jaké máte zkušenosti.

Na 400m ti spoluhráč rozsvítí, třeba, T-28, se 7,5 do něj musíš nasázet 2-3 rány, 10,5 většinou po 1 zásahu zhasne, nebo mu zůstane pár % a dorazí ho kolega. Sherman, Pz III, Pz IV, při troše štěstí zboku, zezadu taky na ránu nebo 2. O artynách a stíhačích s otevřenou kabinou se nemá cenu bavit, to jsou jednohubky skoro na 100%. Na té 10,5 je kouzelné, že v 90% případů vždycky při zásahu něco ubere, samozřejmě se zde nebavíme o Tigeru II a podobných obludách, ale do toho tieru V včetně, je to parádní zbraň.

Taky je dobré, střílet na stojící cíle, protože ten granát letí dost pomalu. V dalším patchi by snad měli vrátit HEčkům 20% účinnosti, ale neber to za bernou minci.

loosser #7 Posted 10 March 2012 - 01:09 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12122 battles
  • 63
  • [RGV] RGV
No, tak "do tieru V" je v pohodě i ta pětasedmdesátka (PaK 39 L/48). taky aby nebyla, když je označená jako tier V dělo. Ale dnes hraju většinu her, kde je top tier VII, z II/IV jsou v každém týmu 3-5 a zbytek je VI a VII a to už se fakt nechytám... Uvidíme; zatím mě to ještě baví.
EDIT: Tak jsem to vyzkoušel víckrát, dvakrát jsem byl dokonce Top Tier a s tou houfnicí je to fakt sranda. Přebíjení je utrpení, ale ta šlupka potom je bomba! Na binokuláry jsem ještě nevydělal, siť a ventilace už pomáhají; leveling bude zábavný.

Fieldpanzer #8 Posted 12 March 2012 - 08:45 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Moja osobna skusenost s HE nabojmi u hetzra je viac nez dobra. Tanky rovnakeho a nizsieho tieru to zhasina na ranu. tankom vysokych tierov to poskodzuje moduly a zranuje posadku, ale samotnemu tanku to vela nespravi.

V prvom pripade je Hetzer nieco ako dravec cihajuci v krovi. Ked vystreli tak je o jedneho nepriatela menej. V druhom pripade je hetzer najlepsi priatel a wingman nejakeho heavy tanku. Vyrutis sa zpoza svojho ochrancu a nepriatelskemu hevykovi trochu podkuris explozivkou. Ak nic ine znizi mu to staty a kolega v heavy tanku lahsie vyhra celny suboj.

Pokial mas dobry herny skill, poznas mapy a vies sa nepozorovane priplazit tak vies uprostred boja pozhasinat zle kryte artiny.

loosser #9 Posted 12 March 2012 - 11:15 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12122 battles
  • 63
  • [RGV] RGV
Fakt už si zvykám. Úspěšnost zatím 62% - nejlepší z mých strojů :Smile_great: Když jsem pod půlkou tabulky není to s one shoty tak žhavé (posledně jsem sundal na jednu ránu vlastní T-28, která mi vlezla do rány ve sniper modu), ale je fakt, že už si ani ten tier VII nemůže být jistý svou nezranitelností. PaK nejspíš prodám...
A trochu mimo: pobavilo mě, když jsem s Marderem umlátil KV, který se hned na začátku hry holedbal, že může každého sundat na jednu ránu (Top Tier). Někdo mu odpověděl, že se k ní ale musí dostat a já ho při obraně naší základny přeměnil ve šrot (když přijel měl asi 80%). Ani nevěděl, odkud to jde :Smile-hiding::Smile-playing:  Dohled Marderu je parádní

Fieldpanzer #10 Posted 12 March 2012 - 11:25 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174

View Postloosser, on 12 March 2012 - 11:15 AM, said:

A trochu mimo: pobavilo mě, když jsem s Marderem umlátil KV, který se hned na začátku hry holedbal, že může každého sundat na jednu ránu (Top Tier). Někdo mu odpověděl, že se k ní ale musí dostat a já ho při obraně naší základny přeměnil ve šrot (když přijel měl asi 80%). Ani nevěděl, odkud to jde :Smile-hiding::Smile-playing:  Dohled Marderu je parádní

Zrovna vcera som takto sundal s marderom KVcko uplne sam na Fjordoch. Nevidel ma cez kriky a ked ma uvidel tak z neho bol srot... Dobra pozicia z mojej strany a podcenenie laveho kridla zo strany nepriatela nam zaistilo vyhru.

Furcifer #11 Posted 21 March 2012 - 10:21 AM

Warrant Officer

• Player
  • 22213 battles
  • 938
  • [KHIL] KHIL
Pro Hetzera bych taky doporučil 105mm dělo s HE, protože díky němu dokáže uštědřit ránu i těžkým tankům vyšších tierů, proti kterým je 75 mm dělo většinou zcela k ničemu. Se 105 se ovšem nedá snipovat, je použitelné jen na střední a krátkou vzdálenost. Nerf HE se týká spíš splash damage od artyn, přímý zásah stále udělá svoje. Mě se třeba podařilo sejmout na dvě rány dvě útočící KV na cestě v Prochorovce - bum bum a bylo po nich, ani netušili odkud to přišlo. Sejmul jsem i T29 - rána z boku, výbuch munice, sbohem ameriko.
Hetzer má navíc jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, camo bonus ve hře (přesná čísla WOT tají) a s vytrénovanou posádkou na camo skil se dokáže skvěle maskovat.
Na Hetzeru je jen trochu problém velmi malý příčný posun děla (zlatej Marder), musí se pořád točit celý tank.

Derp_Trollington #12 Posted 21 March 2012 - 11:09 AM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
@Furcifer:
LOL, tenhle post, to je perla vedle perly. KV na dvě rány (škoda jen, že nakupuje jen za 200 dmg max) je dobrej joke, ale blow-up T29, to už je úplně z říše snů :D
Naopak s tou stopětkou s HE jde "naložit" Pz38t za celých 180 dmg :D

Možná bych těmto výsledkům věřil při použití zlaté HEAT munice s penetrací 150...

Mart #13 Posted 21 March 2012 - 02:01 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 24754 battles
  • 212
  • [-DBS-] -DBS-
Zrovna dneska HEčkem PzIV ze předu na průzor radisty za 403, tam prostě záleží jestli projde, nebo ne. Proč by nemohl sejmout T29? Amík už mohl mít načlou munici a je to hned. ISko, jsem taky odpravil 2 ranami z Shermana E8 zezadu na věž do munice... A stejně tak snadno kamarád s JT neubral ani HP Pz38NA, průstřel vidno, ale škoda žádná. Kolikrát si říkám, že tohle je nelidský a proti přírodě :lol:

Fieldpanzer #14 Posted 21 March 2012 - 02:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Obcas som mal suboje v hetzrovi proti KVckam. Nepriatel bol natolko blby ze vyliezol, ukazal predne koleso a nez cokolvek stihol tak mal pasy dole a kazdych par sekund dostal nalozene explozivkou, pricom on na mna nemohol. Je to mozne aj proti T-29. Tank je to silny ale ak clovek pozna jeho slabiny tak s HEckami sa znicit da.

Velmi podobne delo ma aj VK2801 - 105mm KWK. S touto mordou sa clovek pohybuje medzi tamkami jak baletka, ma primerane rychly turret. Je to o stasti. V jednej a tej istej hre som americkemu T40 musel dat tym delom a explozivkami az tri rany, ale Pz38NA siel na jednu dobre mierenu do motora.

Godzilla1 #15 Posted 21 March 2012 - 02:19 PM

Major

• Beta Tester
  • 48171 battles
  • 2,572
  • [WTBT] WTBT

View PostFurcifer, on 21 March 2012 - 10:21 AM, said:

Pro Hetzera bych taky doporučil 105mm dělo s HE, protože díky němu dokáže uštědřit ránu i těžkým tankům vyšších tierů, proti kterým je 75 mm dělo většinou zcela k ničemu. Se 105 se ovšem nedá snipovat, je použitelné jen na střední a krátkou vzdálenost. Nerf HE se týká spíš splash damage od artyn, přímý zásah stále udělá svoje. Mě se třeba podařilo sejmout na dvě rány dvě útočící KV na cestě v Prochorovce - bum bum a bylo po nich, ani netušili odkud to přišlo. Sejmul jsem i T29 - rána z boku, výbuch munice, sbohem ameriko.
Hetzer má navíc jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, camo bonus ve hře (přesná čísla WOT tají) a s vytrénovanou posádkou na camo skil se dokáže skvěle maskovat.
Na Hetzeru je jen trochu problém velmi malý příčný posun děla (zlatej Marder), musí se pořád točit celý tank.

nejaky tajny cisla jsem nasel
Tank Destroyers Panzerjäger I 0.40/0.45 Invisibility factor [moving/still]
Tank Destroyers Marder II 0.40/0.45 Invisibility factor [moving/still]
Tank Destroyers Hetzer 0.48/0.6 Invisibility factor [moving/still]
Tank Destroyers JagdPz IV 0.3/0.6 Invisibility factor [moving/still]
Tank Destroyers Jagdpanther 0.06/0.08 Invisibility factor [moving/still]
Tank Destroyers Ferdinand 0.03/0.06 Invisibility factor [moving/still]
Tank Destroyers Jagdtiger 0.02/0.05 Invisibility factor [moving/still]

takze mask dobrej jen tam neni stug nevim proc jestli nahodou na tom stug neni jeste lip

Furcifer #16 Posted 21 March 2012 - 02:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22213 battles
  • 938
  • [KHIL] KHIL

View PostMart, on 21 March 2012 - 02:01 PM, said:

Zrovna dneska HEčkem PzIV ze předu na průzor radisty za 403, tam prostě záleží jestli projde, nebo ne. Proč by nemohl sejmout T29? Amík už mohl mít načlou munici a je to hned. ISko, jsem taky odpravil 2 ranami z Shermana E8 zezadu na věž do munice... A stejně tak snadno kamarád s JT neubral ani HP Pz38NA, průstřel vidno, ale škoda žádná. Kolikrát si říkám, že tohle je nelidský a proti přírodě :lol:
Někdy šťastná rána prostě projde skrz a pokud bouchne munice, tak je konec. V neděli jsem dal T29 dokonce se SU-26. Netuším kam přesně to dostal, ale stál bokem. Naučil mě pak spoustu polských sprostých slov :)
Jinak ty camo bonusy se k některým tankům dají najít na http://www.wotdb.info, ale WOT se dušuje, že údaje jsou zastaralé a už neplatí.

Derp_Trollington #17 Posted 21 March 2012 - 04:47 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostMart, on 21 March 2012 - 02:01 PM, said:

Proč by nemohl sejmout T29? Amík už mohl mít načlou munici a je to hned.
Naprosto jednoduše, T29 chytá do boku za nějakých 100 dmg (protože část pohltí pásy) a šance na penetraci boku ne-zatým nábojem se rovná nule (76mm armorem HEčko s max penetrací 66mm prostě neprojde, ani kdyby ses rozkrájel). Nemluvě o tom, že T29 ammo zásadně nebouchá - nikdy jsem blowup T29 neviděl, ammo hit na T29 jsem měl za celou hru asi dvakrát (T32 i T34 jsou na tom úplně stejně).

View PostFieldpanzer, on 21 March 2012 - 02:09 PM, said:

...... Je to mozne aj proti T-29. Tank je to silny ale ak clovek pozna jeho slabiny tak s HEckami sa znicit da.
Jo, postupně to uzobeš, ale dát blow-up T29 jednou ranou za dmg ~100 je dost unreal...

Prostě a jednoduše jsou tu tři možnosti:
1) hraju jinou hru, než vy
2) někdo si tu vymýšlí, až to hezky není (mohl bych Furcifera poprosit o nějakej replay? fakt by mne to zajímalo, stejně jako zrakvení T29 na ránu z artyny, která dává reálný dmg cca 70 :D )
3) někdo používá zlatky a zapomněl to zmínit (~350 dmg už dokáže nadělat paseku)

Norintheris #18 Posted 21 May 2012 - 05:18 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 19602 battles
  • 1,354
Hetzíka mám celkově skoro full vylepšeného... krom rádia a Stuga... No.. jednou se mi bitvě stalo to že na mapě (tuším to byla arktida) jsem zajel do toho levého průsmyku sám a čekal jsem tam..zbytek kempil nebo jel jinam..za mnou nikdo... tak jsem si tam číhal... vyjel první tank...vystřelil jsem, chcípl, přijel druhý a chcípl taky... no a už náš cap bránila jenom jedna arty a pár PzIII, tak jsem si sám vyčistil cestu... a capnul základnu sám... na kontě bylo kolem 20k kreditů a přes 1800 expů... stačí jenom s ním umět hrát a už to jde jedna báseň :) ještě dodám že jsem zlikvidoval 7 tanků... žádný poškozený a objeveno 9 :D

Deathman_Kenshi #19 Posted 22 May 2012 - 12:05 PM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 24246 battles
  • 636
  • [LEMON] LEMON
No ja hetzra krome Bety nehral az doted
Dal sem si tam 105 a i po brutalnem nerfu vsech HE del je to stale dobre

Neni problem dirovat do T-59 zepredu ! pokud teda trefis spodek :)

Na nekterych mapach se taky da strilet na nepratele cez dekl motoru/strechu za peknejch 400+

Snadnej grind, a pokud se ti bude libit stil hry ze 105 muzes ji pouzivat i na Stug III a JgPzIV [ja sem ted na tom Stug III a se 105 se nestane ze bych neco nerozdal ci sem hore nebo dole :)]

K vybaveni - ventilacka za 50k se docela oplati :)
Na stugu mam Vent + Rammer + Camo

Cliunwolf #20 Posted 24 May 2012 - 08:17 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 8491 battles
  • 320
"Neni problem dirovat do T-59 zepredu ! pokud teda trefis spodek" tohle je nějaké sci-fi ne?
S hetzerem mám najeto několik stovek bitek a typa jsem potkal jen vzácně. Navíc "díru" do něj rozhodně zepředu neuděláš, protože je to houfnička na HE a ta mu dá v ~ max. 100DMG když máš štěstí a rozhodně ne do spodku. Zranitelné místo na T59 zepředu není spodek, ale vrchní plát, tedy ten co je na trupu pod věží do poloviny předku... nicméně ta 10,5cm houfnice ho s AP stejně neprorazí a u HE mu dáváš dmg explozí na pancíři, takže o nějakém "dírování" můžeš ledatak snít.

Jinak Hetzer je super TD. Velmi neviditelné, často dobře dingající a 10,5cm houfnička s HE pošle většinu strojů do tieru 5 rychle k pánu, zvláště pokud je to z boku, tak stačí většinou jedna rána.

Edited by Cliunwolf, 24 May 2012 - 08:20 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users