Jump to content

Jak hrát s Hetzrem?

• Please log in to reply
85 replies to this topic

LipsTullian #41 Posted 16 January 2013 - 01:20 PM

Warrant Officer

• Player
  • 42366 battles
  • 579
s Hetzerem (resp. jak mu familierne rikam se "zelvickou") hraju asi tyden a je to docela sranda, ikdyz nez se vytrenovala posadka a nez se tam namontovala houfnice, byla to drina. Kazdopadne pac WoT hraju cca 3 tejdny, furt mi jeste unikaji nejaky detaily
a) cetl jsem tu, ze nekdo do toho dokupoval ventilaci, nicmene mi to tam hlasi "integrovane vybaveni" jaktoze ja to tam mam "uz z vyroby" a nekdo  to musel dokupovat. Nebo to nejak blbe chapu?
b) vsichni velebi HE, nicmene ja prokazatelne davam vetsi prdy AP, takze neco je spatne. Strilim vetsinou ze zadnich pozic, s AP uz jsem si taky vystrilel metal Ripper, ale HE mi "headshot" dava jen sporadicky a ty damage jsou celkove nizsi nez s AP. Tzn, ze neco delam spatne. Bud je HE efektivnejsi z blizka (ale se tema slabejma platama po bocich, doheldem svoji rychlosti a MM, kterej mi vetsinou sazi 2/3 pole vyssi tier to dopredu moc nehrnu) nebo se s nim musi trefovat specificka mista. Takze jak teda? vubec nechapu tu premiovou munici, s tou je to hodne smutny.
c) je to sice z jineho soudku, ale kdyz uz pisu sem, tak to k tomu pridam: co znamena, kdyz se mi v panelu stavu vozidla v druhem sloupci ikon zprava rozsviti zarovicka (druha ikona zvrchu tusim)

Godzilla1 #42 Posted 16 January 2013 - 01:32 PM

Major

• Beta Tester
  • 48171 battles
  • 2,572
  • [WTBT] WTBT
-to vetrani, nabijaky a podobne veci musis koupit pak ti obsadi jednu ze tri pozic na moduly v tanku, nektery zarizeni pak jde pouze znicit nebo oddelat za goldy
a jiny zarizeni jde volne prehazovat z tanku na tank to jsou binokularni dalkohledy, maskovaci sit a bedna s naradim
-houfnice ma s AP munici dost malou penetraci diky nizke ustove rychlosti, taktez je nepresna takze naboj s nizkou penetraci ktery neleti tam kam presne chces a rad umi dingat, HE munice nemusi penetrovat a zpusobi nejake poskozeni, z boku hodne tanku na svem levelu smahne jendim vystrelem, pokud nesmahne umi poskodit hodne veci vevnitr tanku

Edited by Godzilla1, 16 January 2013 - 01:33 PM.

konias74 #43 Posted 16 January 2013 - 01:34 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27807 battles
  • 405

View PostJeremiaszCZ, on 16 January 2013 - 01:20 PM, said:

s Hetzerem (resp. jak mu familierne rikam se "zelvickou") hraju asi tyden a je to docela sranda, ikdyz nez se vytrenovala posadka a nez se tam namontovala houfnice, byla to drina. Kazdopadne pac WoT hraju cca 3 tejdny, furt mi jeste unikaji nejaky detaily
a) cetl jsem tu, ze nekdo do toho dokupoval ventilaci, nicmene mi to tam hlasi "integrovane vybaveni" jaktoze ja to tam mam "uz z vyroby" a nekdo  to musel dokupovat. Nebo to nejak blbe chapu?
b) vsichni velebi HE, nicmene ja prokazatelne davam vetsi prdy AP, takze neco je spatne. Strilim vetsinou ze zadnich pozic, s AP uz jsem si taky vystrilel metal Ripper, ale HE mi "headshot" dava jen sporadicky a ty damage jsou celkove nizsi nez s AP. Tzn, ze neco delam spatne. Bud je HE efektivnejsi z blizka (ale se tema slabejma platama po bocich, doheldem svoji rychlosti a MM, kterej mi vetsinou sazi 2/3 pole vyssi tier to dopredu moc nehrnu) nebo se s nim musi trefovat specificka mista. Takze jak teda? vubec nechapu tu premiovou munici, s tou je to hodne smutny.
c) je to sice z jineho soudku, ale kdyz uz pisu sem, tak to k tomu pridam: co znamena, kdyz se mi v panelu stavu vozidla v druhem sloupci ikon zprava rozsviti zarovicka (druha ikona zvrchu tusim)

tak popořadě:

a) ventilace je integrované vybavení, musíš ji koupit a namontovat, pokud se jí chceš zbavit a tak buď zničit nebo za deset goldů demontovat, případně př
prodeji tanku prodat. Žádný tank ji nemá z "výroby"
b) AP mají větší penetraci, takže probiješ pancíř, střela jde do tanku a tam exploduje, tím dáš velký dmg. HE mají penetraci malou, takže pokud neprobiješ pancíř tak explodujou na povrchu tanku a dají menší dmg. HE používat na papírové cíle nebo slabá místa tanků - boky, zadek. Časem poznáš kolik má který tank pancíře a jeho slabá místa. Obecně s houfnicí to chce jít blíž, není moc přesná. Co nechápeš na prémiové munici? Houfnice plus HEAT ammo je přece super kombinace (mám to tak na shermanech), nevyděláš,ale je to zábava.

Godzilla byl rychlejší :Smile_Default:

Edited by brumowski, 16 January 2013 - 01:35 PM.

XiTiX #44 Posted 16 January 2013 - 01:51 PM

Brigadier

• Player
  • 16321 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED
Vcera som si Hetzera opat kupil a v zasade mam dva problemy:

Nabit kompletne goldy je neskutocna zabava, ale je to brutalne drahe.
Nabit cast goldov a cast HE je takisto super, akurat mi nestaci kapacita 20 nabojov.

Inak je to perfektny tancik na odreagovanie, tazko k tomu nieco ineho dodat :)

Edited by XiTiX, 16 January 2013 - 01:51 PM.

LipsTullian #45 Posted 16 January 2013 - 03:11 PM

Warrant Officer

• Player
  • 42366 battles
  • 579

View Postbrumowski, on 16 January 2013 - 01:34 PM, said:

b) HE používat na papírové cíle nebo slabá místa tanků - boky, zadek. Časem poznáš kolik má který tank pancíře a jeho slabá místa. Obecně s houfnicí to chce jít blíž, není moc přesná.

mno vzhledem k rychlosti nabijeni si tak nejak nemuzu dovolit operativne menit typ munice podle aktualni situace, pac bud na me jukne zblizka a vetsinou celne, takze palim tim, co mam a doufam, ze ho zrakvim jednou ranou, pac jinak "musime okamzite ven" nebo je to na dalku na snipe, jenze tam nez by se mi prehodila munice, byl by ten jouda pryc nebo sesrotovanej nekym jinym. Nerozumim tomu, ze vsichni jsou tak uneseny ze HE, pritom ja prezivam spis kdyz tam mam obycejny AP
Mozna to je diky MM, pac prestoze ma elitni tank a 100% posadku s bratri ve zbrani nekde na 60%, vetsinou jsem co do tieru spis pod polovinou a kolem me se valej heavy monstra, takze HE munice v takove spolecnosti moc radosti neudela. Obcas je to trochu frustrujici.

Edited by JeremiaszCZ, 16 January 2013 - 03:14 PM.

konias74 #46 Posted 16 January 2013 - 03:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27807 battles
  • 405
No pokud se bavime o houfnici tak na HT pouzivej nejlepe premiovou munici,  u normalniho kanonu
AP munici.

octavius43 #47 Posted 16 January 2013 - 04:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 65792 battles
  • 911
Ked je hetzer top v tier IV tak na 90% tankov pouzivaj AP akurat ked stretnes hetzera z predu tak chytro prebit na gold a je po nom alebo ked su neni goldy tak dva HE na hetzera stacia z predu .
Ked je hetzer v tier V este stale pouzivat viacej AP ako HE ale ked stretnes napr. KV,churchill,T1 heavy tak treba prebit na goldy a tank je na dve rany dole pripadne doklepnes posledne zivoty s HE municiou . Ale napr. taky PzIV s AP nedas na ranu ale ked sa ti objavy z boku alebo zadu tak ked strelis do podvozku HE tak je velka sanca ze ho das na ranu lebo HE ma vacsi demage ked penetruje .
Ked je hetzer v tier VI tak tam je skoro zbytocne pouzivat AP tam sa treba spoliehat len na HE a goldy ,tam su velmi ucinne napr. na hellcat ked mu to flagnes z boku s HE tak mu narobis velke skody .
Ja mam hetzera tiez s 10.5cm a naboje vozim 6xAP, 5xGold, 9xHE. Gold ma pene 150 takze s tym by si mal prestrelit kazdy tank co stretava hetzer v tieri 3-6 ale zas nezabudaj mierit na weak spoty lebo aj gold vie dingnut :) tak treba mierit na spodnu hranu podvozku ,velitelsky poklop,gulomet,vodic .

Edited by octavius43, 16 January 2013 - 04:10 PM.

XiTiX #48 Posted 16 January 2013 - 04:14 PM

Brigadier

• Player
  • 16321 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED
IMO je na 105 skoda vozit AP, prave preto  ze nevies do akeho battlu sa dostanes. Ak ta to hodi do tier 6 bitvy, tak s AP moc muziky nezahras a ked z 20 nabojov 6 nepouzijes to uz je dost vazny problem. Momentalne vozim 5xHEAT 15xHE - ale idealne by som to dal 10/10 Bohuzial som uz vystrielal vsetky goldy v zlave(drvil som Pz. IV a VK3001P) a kedze Hetzer nieje priorita, drzim sa na uzde.

Do platoonu by mozno stalo za to ist komplet gold - za predpokladu ze su ludia zohrati to znamena neskutocnu zatvu.

JduSi #49 Posted 17 January 2013 - 01:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18748 battles
  • 971
  • [_AF_] _AF_
To ja goldy nikdy nepouzil a s Hetzrem mam 10 killu. Staci HEcka a jsi vysmatej.

Edited by JduSi, 17 January 2013 - 01:20 PM.

XiTiX #50 Posted 17 January 2013 - 02:08 PM

Brigadier

• Player
  • 16321 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED
Musim poopravit svoj nazor na AP municiu, sice je to pene iba 68 (tusim) ale v tier IV bitvach to ide. V tier VI bitvach je to problem, ale da sa to zvladnut prebitim. Zatial sa neodvazim vozit ako 2ks AP municie. Podla mapy a zlozenia timu uz nabijam na zaciatku typ municie, ktory ocakavam, ze pouzijem a je to naozaj fajn. Pri 100% posadke uz ani nieje problem s rychlostou a manevrovatelnostou.

HerrKreutz #51 Posted 17 January 2013 - 11:08 PM

Sergeant

• Player
  • 21031 battles
  • 263
  • [EDPM] EDPM
Hetze jsem prodal, páč jsem vyčerpal jeho fun faktor. Super bitky, ale pořád stejný :) Vozil jsem 10/10 HE/HEAT. AP jsem zpočátku vozil též a do tieru IV jsou dobré. M3 Lee zpředu na ránu. S HE už to zpředu je většinou na 2 rány. Jenže když mě to začalo plivat proti KV-1S, tak AP munice ztratila totálně význam. Ve vyšších tierech, pokud byl cíl papírák tak se to zmákne HE, no a pokud to bylo vytvrdlejší, tak to HEAT jistil. AP mi taky kolikrát dingla i od takovýho zmetka jako je Pz38nA.

XiTiX #52 Posted 18 January 2013 - 08:47 AM

Brigadier

• Player
  • 16321 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED
KV-1S treba obsluzit HEAT municiou, alebo sa dekovat do bezpecia :)

farinkoj12 #53 Posted 18 January 2013 - 10:33 AM

Private

• Player
  • 27149 battles
  • 42
  • [SKCZT] SKCZT
mam hetzerika tiez rad...  mam ho komplet vytuneneho, 105 kanon ale ziadnu vybavu navyse... Inak dakujem za tipy : skusim dnes nakupit maskovaciu siet a este enjake veci a samozrejme HE, doteraz som chodil iba s def. municiou, tak vyskusam...  Inaq je pravda, ze zhasnutie nejakeho III alebo IV tanku na ranu je dobry pocit  :Smile_blinky:

Edited by farinkoj12, 18 January 2013 - 10:35 AM.

Ostravak_CZ #54 Posted 18 January 2013 - 10:44 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
Já ho nedávno zase prodal...byl skvělý, ale ta nepřesnost houfnice na delší vzdálenost mě dováděla k šílenství...

octavius43 #55 Posted 21 January 2013 - 07:57 AM

Warrant Officer

• Player
  • 65792 battles
  • 911
to je pravda ze zrovna nejaky snajper to neni s tou hufniciou  :Smile_trollface-3: ,ale ten demage stoji za to ked sa ti zjavy pred tebou M3Lee a ty ho sfuknes jednym AP z predu a ide znova do garaze sklamany  :Smile_veryhappy: .

RagSalt #56 Posted 21 January 2013 - 08:47 AM

Captain

• Player
  • 22818 battles
  • 2,103
  • [ANV-V] ANV-V
Vzhledem k omezené kapacitě AP vůbec nevozím. Běžně používám HE a na obzvláště odolné cíle na 6.t  pálím HEAT. K taktice: pokud to jde tak útočím jako TD ze zálohy, většinou je to oneshot a pak měním pozici. Většinou ale nezbývá než hrát akčně, potom je dobré držet se s někým ve skupině, protože nabíjení trvá docela dlouho. Takže útok, stažení se, nabít a znovu zaútočit, nejlépe z nečekaného směru.

4kabaty #57 Posted 08 March 2013 - 11:34 PM

Private

• Player
  • 2974 battles
  • 7
Ahojte , tento stíhač som si konečne vyexpil a zrazu to s ním nejde ,  myslím že už veľa ľudí s ním hrá a tak ho dali dole , pred mesiacom s húfnicou 1-2 killy každá hra ,  teraz ani jeden...išiel jednoznačne dole....goldy sú tiež na nič lebo aj tak nič netrafíte.

Mart #58 Posted 09 March 2013 - 10:04 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 24754 battles
  • 212
  • [-DBS-] -DBS-

View Post4kabaty, on 08 March 2013 - 11:34 PM, said:

Ahojte , tento stíhač som si konečne vyexpil a zrazu to s ním nejde ,  myslím že už veľa ľudí s ním hrá a tak ho dali dole , pred mesiacom s húfnicou 1-2 killy každá hra ,  teraz ani jeden...išiel jednoznačne dole....goldy sú tiež na nič lebo aj tak nič netrafíte.
Minulý týden 10 killů, mně přijde pořád stejně über :Smile_trollface-3:

Edited by Mart, 09 March 2013 - 10:04 AM.

octavius43 #59 Posted 09 March 2013 - 07:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 65792 battles
  • 911
je stale dobry len ty si asi vysiel z cviku   :Smile_Default: .

Beny90 #60 Posted 12 April 2013 - 08:07 PM

Private

• Player
  • 9430 battles
  • 2
A jaký používáte perky na posádce?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users